MOBIL.sk MOBIL.sk

Ľutuje bývalý majiteľ Instagramu to, že ho v roku 2010 predal Facebooku?
zdroj: wikipedia.org

Ľutuje bývalý majiteľ Instagramu to, že ho v roku 2010 predal Facebooku?

Instagram je v súčasnosti so svojou miliardou aktívnych užívateľov šiestou najpoužívanejšou sociálnou sieťou na svete. Podľa niektorých odhadov má v súčasnosti hodnotu 10 miliárd dolárov, čo je desaťkrát viac, ako zaň v roku 2010 zaplatil Facebook.

Predaj Instagramu za jednu miliardu amerických dolárov teda môže vyzerať ako jedna z najväčších chýb, aké kedy jej bývalí majitelia spravili a dodnes to môžu ľutovať. Či je to naozaj tak a ako sa na to pozerajú s odstupom, sa spýtal The New York Times bývalého riaditeľa a jedného zo zakladateľov Instagramu, Kevina Systroma. 

zdroj: peakpx.com

Zdá sa ale, že v skutočnosti tento krok neľutuje. „Keď k vám niekto príde a ponúkne miliardu dolárov pre 11 ľudí, čo by ste na to povedali?“ znela Systromova odpoveď na otázku, či by pristúpil na predaj Instagramu znova. 

zdroj: @DylanByers | twitter.com

Kúpa Instagramu bola vtedy pre Facebook najväčšou investíciou v histórií. Podľa mnohých odborníkov to bol veľmi riskantný krok, keďže kupovali spoločnosť, ktorá nezarábala žiadne peniaze. Užívateľská základňa tejto sociálnej siete ale začala rýchlo narastať a Facebook jej pripravil aj biznis model, vďaka ktorému sa mohla stať zisková.

Kevin Systrom zostal so spoluzakladateľom Mikom Kriegerom v Instagrame aj po odkúpení. Opustiť sa ju rozhodli až šesť rokov potom, v roku 2018 kvôli „rastúcemu napätiu s Markom Zuckerbergom.“ Zdá sa, že ich konflikt bol naozaj vážny, pretože Systrom na Instagram po odchode úplne zanevrel a od 20. mája 2018 na ňom nezverejnil žiadny príspevok.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio