Mobil.sk Mobil.sk

VIDEO: Takto futuristicky by vyzeral iPhone 12 Pro, ak by celé jeho telo pokrývala obrazovka
zdroj: Ts Designer | youtube.com

VIDEO: Takto futuristicky by vyzeral iPhone 12 Pro, ak by celé jeho telo pokrývala obrazovka

Dizajn iPhonov sa za posledné tri roky nijak zvlášť nemenil. Aj keď tohtoročné iPhony 11 sa dočkali upravenej zadnej kamery, predná strana zostáva prakticky rovnaká. Široký horný výrez a pomerne hrubé rámiky okolo displeja však už pomaly začínajú byť zastarané a Apple bude musieť prísť s modernejším výzorom.

O budúcoročnom iPhone 12 toho zatiaľ veľa nevieme – koniec koncov, do jeho predstavenia zostáva takmer 11 mesiacov. Niektoré prvé správy ale hovorili, že by sa Apple mohol konečne zbaviť horného výrezu a dočkáme sa tak úplne nového dizajnu iPhonov. Grafik z YouTubového kanálu Ts Designer sa teraz rozhodol trochu popustiť uzdu fantázie a ukázať nám vo videu, ako by tento nový dizajn mohol vyzerať.

Priniesol nám vlastný koncept smartfónu s názvom iPhone 12 Pro Edge, ktorý by nám Apple mal predstaviť v roku 2020. Celú prednú stranu zariadenia pokrýva obrazovka, ktorá sa tiahne až do jeho okrajov. S týmto dizajnom nám trochu pripomína nedávno predstavený smartfón Xiaomi Mi Mix Alpha, ktorý ponúka pomer displeja k telu až 180,6%.

zdroj: Ts Designer | youtube.com

iPhone 12 Pro Edge vo videu má 6,5 palcový OLED displej, ktorý zastupuje všetky fyzické tlačidlá. Na okraji napríklad nájdete možnosť ovládať hlasitosť priamo z obrazovky alebo rýchlu voľbu niekoľkých najpoužívanejších aplikácií. Na zadnej strane konceptu nájdeme trojitý fotoaparát, ktorý je ale na rozdiel od aktuálnych iPhonov 11 umiestnený horizontálne.

Či už sa vám tento futuristický koncept budúceho iPhonu pozdáva alebo nie, je veľmi nepravdepodobné, že najbližšia generácia bude skutočne takto vyzerať. Technológie zatiaľ nie sú tak vyspelé na to, aby si Apple mohol dovoliť priniesť iPhone s displejom presahujúcim do okrajov a mali by sme pochybnosti aj o praktickej stránke takéhoto zariadenia. Určite však ide o zaujímavý koncept a ktovie – o niekoľko rokov možno budú iPhony vyzerať presne takto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Fun rádio