MOBIL.sk MOBIL.sk

Nová aplikácia Photoshop Camera posunie vaše fotografie na nový level vďaka umelej inteligencii!
zdroj: Adobe Creative Cloud | youtube.com

Nová aplikácia Photoshop Camera posunie vaše fotografie na nový level vďaka umelej inteligencii!

Adobe nám čerstvo predstavil novú aplikáciu pre smartfóny, ktorá má ambíciu nahradiť klasickú appku Kamera vo vašom mobile. Nazýva sa Photoshop Camera a využíva umelú inteligenciu na úpravu fotografií.

Appka Photoshop Camera je výnimočná najmä v tom, že ju zvládne ovládať aj úplný laik. Na rozdiel od klasického Photoshopu pre počítače, v tomto prípade sa nemusíte učiť žiadne techniky úpravy fotografií a celý proces vám uľahčí samotná umelá inteligencia.

zdroj: Adobe Creative Cloud | youtube.com

Adobe využíva v tomto prípade AI platformu s názvom Sensei, ktorá dokáže automaticky rozoznať objekt na fotografii – či už ide o osobu na selfie fotke, krajinu so západom slnka alebo jedlo na vašom tanieri. Následne sa postará o všetky úpravy tak, aby bola výsledná fotografia čo najlepšia. Sama nastaví parametre ako tiene, odlesky či expozíciu.

Umelá inteligencia dokáže tiež sama vyberať filtre, ktoré sa do fotografie najviac hodia. Adobe ich ale nazýva „objektívy.“ Aplikovať sa môžu už v priebehu fotenia, alebo neskôr v postprodukcii. Pozitívom je, že všetky tieto filtre umožňuje aplikácia neskôr odstrániť a dostať tak pôvodnú fotografiu.

zdroj: adobe.com

Photoshop Camera ale využíva umelú inteligenciu aj na komplikovanejšie veci ako napríklad výmena pozadia. Aplikácia dokáže vystrihnúť postavu z fotografie a vložiť do úplne iného prostredia. Aj ľudia bez znalosti Photoshopu a úpravy fotografií tak môžu vytvárať vlastné „fake“ fotografie. 

Nová aplikácie bude celoplošne dostupná až na začiatku budúceho roka pre Android aj iOS zariadenia. Avšak, užívatelia, ktorí by si ju chceli vyskúšať už skôr, majú možnosť zaregistrovať sa a otestovať demo verziu. Najskôr ale musia vyplniť dotazník a Adobe ich následne musí vybrať.

Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio