Mobil.sk Mobil.sk

Xiaomi predstavil smartfón Mi Note 10 so 108 Mpx kamerou určený pre európsky trh
zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavil smartfón Mi Note 10 so 108 Mpx kamerou určený pre európsky trh

Spoločnosť Xiaomi prináša neuveriteľnú 108 Mpx kameru v smartfóne aj do Európy. Včera nám totiž v Madride predstavili novinku s názvom Mi Note 10, ktorá obsahuje až päť fotoaparátov, z toho hlavný má práve 108 megapixelov.

V podstate ale nejde tak úplne o novinku. Xiaomi Mi Note 10 je v skutočnosti smartfón CC9 Pro, ktorý nám spoločnosť predstavila pred dvoma dňami v Číne. V Európe sa ale bude predávať pod novým názvom, aj keď z hľadiska výbavy ponúkne presne to isté. 

zdroj: Xiaomi

Ak si chcete dozvedieť o Mi Note 10 viac, odporúčame vám prečítať náš samostatný článok, ktorý sme spracovali po predstavení čínskeho CC9 Pro. Dnes len zhrnieme tie najdôležitejšie parametre a informácie, ktoré by vás mohli zaujímať:

  • 6,47 palcový AMOLED displej s 3D zakrivením a malým výrezom
  • 5 kamier na zadnej strane (108 Mpx hlavná kamera, ultraširoká kamera, dve telefoto kamery a makro snímač)
  • Čip strednej triedy Snapdragon 730G SoC 
  • 6GB RAM + 128GB vnútorné úložisko
  • 5 260mAh batéria s podporou 30W rýchlo nabíjania
  • Android 9.0
zdroj: Xiaomi

V súvislosti so smartfónom je dôležité povedať, že počet megapixelov ešte automaticky neznamená kvalitu fotoaparátu. 108 Mpx fotoaparát vyzerá na papieri famózne a je to silný marketingový nástroj, avšak o skutočnej kvalite výsledných fotografií sa dozvieme až keď sa smartfón dostane do rúk prvým testerom. To nás privádza k poslednej dôležitej informácií a to... Kedy bude Mi Note 10 dostupný u nás?

Aj keď smartfón Mi Note 10 bol oficiálne predstavený a vieme, že sa bude v Európe predávať, spoločnosť nám neprezradila, od kedy bude dostupný. Nepoznáme dokonca ani jeho cenu. Vzhľadom na jeho nízku cenu na čínskom trhu ale môžeme odhadovať, že na Slovensku by sa mohol predávať približne za 400 eur.

zdroj: Xiaomi

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Fun rádio