MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi nám predstavil smartfón s neuveriteľným 108 megapixlovým fotoaparátom
zdroj: Xiaomi

Xiaomi nám predstavil smartfón s neuveriteľným 108 megapixlovým fotoaparátom

„Vojna megapixelov“ pokračuje a najmä čínski výrobcovia sa naďalej snažia uchvátiť svojich zákazníkov tým, že prinesú kameru v smartfóne s čo najviac megapixelmi. Pomaly to začína zachádzať do extrémností, vzhľadom na to, že Xiaomi nám práve predstavil mobil s až 108 Mpx fotoaparátom.

Nový smartfón Xiaomi CC9 Pro ponúka na zadnej strane až päť fotoaparátov, z ktorých hlavný dokáže fotiť fotografie veľkosti 108 Mpx. Ide o senzor Samsung ISOCELL Bright HMX, ktorý bol predstavený tento rok a podieľala sa na ňom aj samotná spoločnosť Xiaomi. 

zdroj: Xiaomi

Výsledné fotografie majú 27 Mpx, keďže kamera kombinuje štyri pixeli do jedného, vďaka čomu dosiahne jasnejšie a krajšie fotografie. Na druhej strane je tu ale možnosť fotiť v plnom, 108Mpx rozlíšení. Musíte sa ale pripraviť na to, že takéto fotografie vám budú veľmi rýchlo pohlcovať vnútorné úložisko. 

Hlavnému fotoaparátu dopomáha 5 Mpx telefoto kamera, vďaka ktorej ponúka mobil až 5 násobný optický a 10 násobný hybridný zoom, 12 Mpx telefoto kamera určená na fotenie portrétov, 20 Mpx ultra široký fotoaparát so zorným poľom 117 stupňov a na záver ešte 2 Mpx makro objektív, ktorým môžete fotiť detaily alebo maličké objekty. Päticu kamier na zadnej strane dopĺňa 32 Mpx selfie kamera umiestnená v malom výreze obrazovky.

zdroj: Xiaomi

CC9 Pro ponúka naozaj veľký 6,47 palcový displej so zahnutými okrami, ako to poznáme zo smartfónov od Samsungu. Vďaka tenkým rámikom nad a pod displejom by ale nemal byť aj napriek väčšiemu displeju zbytočne obrovský. „Pod kapotou“ nájdeme 5 260mAh batériu a procesor Snapdragon 730G. Pozitívom je, že Xiaomi nezabudol ani na 3,5mm jack, takže do smartfónu pripojíte klasické slúchadlá aj bez redukcie.

Mobil bol, podobne ako nové hodinky Mi Watch, predstavený len pre Čínu a nevieme, či sa v budúcnosti dostane aj na náš trh. V svojej domovskej krajine sa bude predávať v prepočte od 360 eur za základný 128GB + 6GB RAM model. K dispozícií bude aj špeciálna verzia CC9 Pro Premium Edition za 450 eur, ktorá ponúka 256GB + 8GB RAM.

zdroj: Xiaomi

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio