MOBIL.sk MOBIL.sk

Nové smart hodinky Xiaomi Mi Watch vyzerajú ako Apple Watch, no stoja menej ako 200 eur!
zdroj: Xiaomi

Nové smart hodinky Xiaomi Mi Watch vyzerajú ako Apple Watch, no stoja menej ako 200 eur!

Xiaomi sa už ani nesnaží zakrývať to, že sa pri dizajne, funkciách či názve svojich produktov často inšpiruje spoločnosťou Apple. Vidíme to aj pri ich nových hodinkách s názvom Mi Watch, ktoré nám včera predstavili.

Xiaomi Mi Watch by sme mohli považovať za prvé inteligentné hodinky od tejto spoločnosti. Doteraz z ich dielne vychádzali len hodinky Amazfit, ktoré ale boli vytvárané v spolupráci so spoločnosťou Huami a niesli aj jej meno. Mi Watch sú teda prvou generáciou inteligentných hodiniek od Xiaomi, ktorými chce táto čínska spoločnosť ešte viac posilniť svoju silnú pozíciu na trhu nositeľných zariadení.

Hodinky ponúkajú štvorcový dizajn s výraznou okrúhlou „korunkou“ na strane, čím nápadne pripomínajú konkurenčné Apple Watch. Dokonca využívajú aj pozadia a ciferníky, ktoré sa podobajú na tie od jabĺčkovej spoločnosti. V porovnaní s nimi majú ale iné uchytenie náramku, sú trochu hranatejšie a - nemôžeme si pomôcť – na produktových fotografiách vyzerajú trochu lacno.

zdroj: Xiaomi

Mi Watch sa budú predávať v univerzálnej veľkosti 44mm a ponúknu 1,78 palcový AMOLED displej. Zadnú časť tvorí keramický povrch a na strane sa nachádza už spomínaná korunka slúžiaca na ovládanie rozhrania spolu s jedným tlačidlom. Poháňa ich Snapdragon Wear 3100 spolu s 1GB pamäťou RAM a 8GB vnútorným úložiskom. Xiaomi sľubuje, že hodinky vydržia 36 hodín so zapnutou sieťou 4G vďaka 570mAh batérií. To je mimochodom najväčšia batéria, aká bola v smart hodinkách použitá.

V hodinkách nájdeme operačný systém Wear OS od Google, ktorý je obohatený o nadstavbu MIUI. Ponúkajú viac ako 40 predinštalovaných aplikácií a ďalšie si môžete stiahnuť z osobitného App Store, ktorý je už teraz otvorený vývojárom. Nechýba podpora NFC a Xiaomi pridal aj možnosť využívania eSIM karty, vďaka čomu môžete hodinky využívať na telefonovanie bez smartfónu. Bohužiaľ, na Slovensku túto možnosť neponúka ani jedna banka. 

zdroj: Xiaomi

Samozrejmosťou sú rôzne športové režimy a funkcie na sledovanie fitness aktivity. Spolu s klasickými možnosťami ako beh, bicykel či voľný šport tu nájdeme aj plávanie, keďže hodinky sú vodeodolné. A samozrejme, vďaka špeciálnemu senzoru máte informácie aj o svojom srdcovom tepe. 

Ako to už pri Xiaomi býva, zaujať sa snaží aj nízkou cenou. Mi Watch boli zatiaľ predstavené len pre Čínu, kde sa predávajú v prepočte za 170 eur, čo je naozaj lákavá cena. Konkurenčné Apple Watch, ktoré sa Xiaomi snaží kopírovať, stoja približne trojnásobok. Spoločnosť si pre nás ale pripravila ešte špeciálnu edíciu Premium Edition, ktorá ponúkne zafírovú obrazovku a telo z nehrdzavejúcej ocele. Táto verzia bude stáť 260 eur.

zdroj: Xiaomi

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio