MOBIL.sk MOBIL.sk

Chlapík nezvládol online aukciu a omylom zakúpil 1000 sliepok. Teraz sa im snaží nájsť domov
zdroj: MOBIL.sk

Chlapík nezvládol online aukciu a omylom zakúpil 1000 sliepok. Teraz sa im snaží nájsť domov

Predstavte si, že kvôli vlasntej chybe zakúpite na internete 1000 sliepok, ktoré vám následne dopravia a vy neviete, čo s nimi. Toto sa reálne stal na Novom Zélande.

Tento bizarný príbeh sa stal novozélandskému chlapíkovi menom Steve Morrow. Ten na internete narazil na online aukciu na novozélandskej aukčnej stránke Trade Me. Podľa magazínu Stuff sa aukcia týkala jedenj tisícky slepíc. Malá slepačia farma sa rozhodla zatvoriť svoje brány a potrebovali nájsť domov svojim slepiciam. Ponuku teda umiestnili na internet.

Morrow si aukciu všimol a ihneď dal ponuku. Zle si však pozrel zadanie a predpokladal, že výherca si bude môcť odniesť toľko slepíc, koľko uzná za vhodné. Realita však bola iná. Morrow aukciu vyhral a už sa tešil na to, že si pôjde vybrať sliepky pre vlastnú spotrebu vajec. Keď sa však spojil s človekom z farmy, zistil, že svojou ponukou získal rovnú tisícku týchto okrídlených zvierat.

internet.jpg
MOBIL.sk / Pixabay

Steve Morrow sa síce snažil vykrúcať a tvrdil, že popis aukcie bol mätúci, ale aukcia má svoje pravidlá a jej zadávateľ, Matthew Blomfield, jasne hovorí že v ponuke bolo uvedené až 3-krát, že ide o množstvo 1000 sliepok. Morrow sa teda stal majiteľom celej tisícky týchto úžitkových vtákov a začal rozmýšľať, ako túto situáciu vyrieši. K riešeniu mu opäť pomohol internet. Nakontaktoval sa na zvyšných záujemcov o sliepky a celý incident zverejnil na sociálnych médiách.

Správa sa stala virálnou a vpriebehu krátkej doby sa mu podarilo nájsť domov pre 700 sliepok Ešte mu stačí nájsť domov pre zvyšných 280 a bude mať konečne svojich 20 sliepok, ktoré chcel pôvodne. Internet teda dokáže veci skomplikovať, ale tiež napraviť. Pokiaľ teda nakupijete v internetových aukciách, vždy si podrobne prečítajte ponuku, aby ste neskončili podobne.

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio