MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook má nové logo, ktoré symbolizuje nový začiatok spoločnosti!
zdroj: newsroom.fb.com

Facebook má nové logo, ktoré symbolizuje nový začiatok spoločnosti!

Vizuálna identita spoločnosti Facebook prechádza veľkou zmenou. Dostáva nové logo, ktorým bude označovať vlastné aplikácie a odlíši sa od aplikácie Facebook.

Spoločnosť Facebook dostáva nové logo, ktorého hlavným cieľom je vizuálne sa odlíšiť od rovnomennej aplikácie. To znamená, že samotná sociálna sieť Facebook by si mala svoje logo a brand zachovať, zmenami prejde len technologický gigant Facebook, pod ktorý patrí Messenger, Instagram či Whatsapp.

Ďalším dôvodom, o ktorom už Facebook priamo nehovoril, by mala byť snaha o akýsi nový štart. Spoločnosť čelila v posledných rokoch tvrdej kritike za to, ako narába s dátami užívateľov a poznačili ju mnohé kauzy. Postupne sa ale snažia očistiť meno a ukázať svojim užívateľom, že im môžu dôverovať. Jedným z týchto krokov by mala byť aj zmena identity reprezentujúca nový začiatok.

zdroj: newsroom.fb.com

Nové Logo je tvorené jednoduchým tučným písmom a využíva veľké písmená. Používať sa bude vo všetkých aplikáciách spadajúcich pod Facebook. Už dlhšie totiž rieši problém, že užívatelia vlastne netušia, ktoré aplikácie pod neho patria. Podľa prieskumu až 57% Američanov nevie, že Instagram vlastni Facebook a 50% nevie, že to isté platí o WhatsAppe.

„Ľudia by mali vedieť, ktoré spoločnosti vlastnia produkty, ktoré používajú,“ povedal včera Antonio Lucio, marketingový riaditeľ Facebooku. „Medzi naše hlavné služby patrí aplikácia Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp, Oculus, Workplace, Portal a Calibra. Tieto aplikácie a technológie zdieľajú svoju infraštruktúru už roky a ich tímy spolu často spolupracujú.

zdroj: newsroom.fb.com

Nové logo bude umiestnené v aplikáciách v rámci viditeľného označenia „Od Facebooku“, ako to môžete vidieť na obrázku vyššie. Jeho farby sa budú meniť v závislosti od konkrétnej aplikácie. Instagram napríklad dostane logo v charakteristickom žlto-červeno-fialovom prechode, zatiaľ čo WhatsApp typickú zelenú farbu.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio