MOBIL.sk MOBIL.sk

Majiteľ TikToku predstavil vlastný smartfón (nielen) pre skalných fanúšikov
zdroj: smartisan.com

Majiteľ TikToku predstavil vlastný smartfón (nielen) pre skalných fanúšikov

Čínska technologická spoločnosť Bytedance je v Európe známa najmä vďaka svojej populárnej sociálnej sieti TikTok. Už v minulosti sa však objavili správy, že sa plánuje začať angažovať aj na trhu inteligentných mobilov. A tie sa teraz potvrdili, keďže Bytedance nám predstavil svoj vlastný smartfón.

Bytedance odkúpil ešte v januári patenty od menšieho čínskeho výrobcu Smartisan. Nový mobil preto nesie jeho meno a volá sa Smartisan Juanguo Pro 3. Ide o nástupcu modelu JianGuo Pro 2 z roku 2018, ktorý bol predstavený ešte pred odkúpením patentov Bytedance. 

Nový smartfón ide svojim telom tak trochu proti aktuálnym trendom. Výrobca uprednostnil pred moderným oblým dizajnom ostrejšie hrany, vďaka ktorým pripomína staršie iPhony ako napríklad iPhone SE. Prednú stranu ale tvorí veľký 6,39 palcový AMOLED displej s malým výrezom v tvare kvapky v hornej časti obrazovky.

zdroj: smartisan.com

Smartisan Juanguo Pro 3 je vybavený špičkovými parametrami hodnými vlajkových lodí. Poháňa ho najnovší Snapdragon 855+, ktorý je vylepšenou verziou pôvodného Snapdragonu 855. Ponúka 8 až 12GB pamäte RAM a vnútorné úložisko veľkosti 128 až 256GB. O dostatočnú výdrž sa postará 4000 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 4+ od Qualcommu.

Na zadnej strane sa nachádzajú až štyri fotoaparáty. Hlavná kamera má 48 Mpx a využíva populárny senzor od Sony. Dopomáha mu ultraširoká kamera, telefoto kamera na 2x zoom a 5MP macro objektív. O selfie fotografie sa postará 20 Mpx kamera s technológiou kombinovania 4 pixelov do jedného pre dosiahnutie kvalitnejších a jasnejších fotiek.

zdroj: smartisan.com

Smartfóny využíva operačný systém Android so špeciálnou nadstavbou Smartisan OS 7. Vplyv majiteľa sociálnej siete TikTok sa prejavil tak, že túto aplikáciu môžete otvoriť priamo z uzamknutej obrazovky, jednoduchým potiahnutím hore.

Novinka je zatiaľ dostupná len v svojej domovskej Číne. Nemáme informácie o tom, či ho plánujú priniesť aj do ostatných častí sveta. Rozhodne by sme sa tomu ale nebránili, pretože Smartisan Juanguo Pro 3 sa predáva za veľmi nízku cenu, vzhľadom na svoju výbavu – v prepočte len 370 eur. Zaujať by tak mohol nielen skalných fanúšikov TikToku.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio