MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Samsung ruší biznis s vlastnými procesormi Exynos
zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung ruší biznis s vlastnými procesormi Exynos

Ak vlastníte smartfón značky Samsung, s veľkou pravdepodobnosťou ho poháňa práve procesor Exynos priamo z dielne Samsungu. V budúcnosti sa to zmení, Samsung totiž končí s vývojom vlastných procesorov.

Procesory Exynos, boli po mnohé roky stabilným pilierom juhokórejskej znakčky. Kým na americkom trhu spoločnosť ponúkala modely s konkurenčnými čipmi od Qualcommu, u nás ste sa takmer výhradne stretli s čipmi Exynos vyrábanými priamo Samsungom. Samsung však oznámil, že divíziu svojich vlastných procesorov zruší.

Samsung v americkom štáte Texas zverejnil list, v ktorom uvádza, že prepustí 290 svojich zamestnancov, ktorí spadajú pod divíziu procesorov. Tí budú pravdepodobne prepustení k 31. decembru 2019. Prirodzene teda vzniklo podozrenie, že Samsung končí so svojimi procesormi Exynos.

samsung-chip.jpg
maxpixel.net

Samsungu sa na to priamo opýtal web Android Authority a dostal potvrdzujúcu odpoveď aj s vysvetlením, že spoločnosť sa na základe dôsledného vyhodnotenia v rámcie konkurencieschopnosti na globálnom trhu rozhodla presunúť časť svojich amerických výskumných a vývojových ťímov presunúť.

Nie je teda isté, čo nastane v budúcnosti. Je možné, že v budúcich smartfónoch Samsung ešte nejaké procesory Exynos uvidíme, ale vývoj nových sa úplne zastavil. Boli tu s nami pritom od roku 2016 (Galaxy S7). Samsung teda zrejme začne používať procesory od spoločnosti Qualcomm alebo bude svoje smartfóny osádzať upravenými ARM procesormi.

Spoločnosť Qualcomm to napríklad robí podobne v súčasnosti. Namiesto celého vývoja procesoru, si vezme ARM procesory s hotovou architektúrou, ktoré ďalej vylepšuje a prispôsobuje. Ide tak o efektívnejší spôsob výroby nových procesorov.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio