MOBIL.sk MOBIL.sk

Nová funkcia Facebooku bude chcieť, aby ste chodili von s priateľmi. Presvedčte sa!
zdroj:

Nová funkcia Facebooku bude chcieť, aby ste chodili von s priateľmi. Presvedčte sa!

José Dubé z portálu Motherboard si všimol vo svojej Facebookovej aplikácii jednu zvláštnosť. V jeho profile mu vyskočilo upozornenie, že niekto spomedzi rôznych pätnástich ľudí by sa s ním možno tento víkend rád stretol.

Potom mu boli ukázané fotky jeho priateľov a na výber možnosti, či sa s nimi chce alebo nechce stretnúť. Jeho odpoveď vraj bude privátna, až pokiaľ nenastane zhoda na druhou stranou. Pripomína vám to niečo?

Jacobe Dubé / Motherboard

Podobnú formu zoznamovania a schôdzok používajú aplikácie Tinder a Badoo, ktoré spájajú ľudí po celom svete. Facebook pozná veľmi dobre vás aj druhú stranu a keď si jeho algoritmus povie, že by to bolo fajn, rozhodne sa vás postrčiť do stretnutia. Dubé povedal, že funkcia sa zatiaľ objavila iba jemu a jeho pár známym. Spoločnosť Facebook sa k funkcii krátko vyjadrila:

"Ľudia radi používajú Facebook práve na plánovanie stretnutí s inými ľuďmi. Preto akurát testujeme malú funkciu vo Facebook aplikácii, aby sme im stretávanie uľahčili. Budeme čakať na spätnú väzbu od ľudí."

Test momentálne beží na Novom Zélande a v kanadskom Toronte.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio