MOBIL.sk MOBIL.sk

Foto Slovakia 2019: Výstava pre fotografov každého druhu
zdroj: Katarína Acél - Gáliková / MOBIL.sk

Foto Slovakia 2019: Výstava pre fotografov každého druhu

V posledný októbrový víkend sa v bratislavskej Starej tržnici konala výstava Foto Slovakia. Tá priniesla bohatý program pre všetky skupiny fotografov. Aj pre tých, ktorí radi fotografujú smartfónom.

Na výstave Foto Slovakia 2019 mohol nájsť človek zaujímavé stánky so zrkadlovkami, digitálnymi fotoaparátmi, insta fotoaparátmi, ale mihlo sa tam aj niekoľko fotomobilov. Veľmi dôležitou súčasťou boli aj kútiky s príslušenstvom pre zhotovovania fotografií či videa. O zastúpenie fotografie na poli smartfónov sa postarala spoločnosť Sony.

foto slovakia 2019
Foto Slovakia 2019 / Katarína Acél - Gáliková / MOBIL.sk

Súčasťou výstavy bola aj séria prednášok a kurzov, ktoré prebiehali celý deň na viacerých stanovištiach. Prítomní si tak mohli vypočuť príbehy, triky a rady od tých najpovolanejších vo svojom obore. Či už sa jednalo o makro fotografiu, športovú fotografiu, či portréty, všetky prednášky boli doslova nabité radami a informáciami. Veľmi zaujímavá bola téma aktov. Súčasťou podujatia bola aj veľmi zaujímavá vyýstava fotografií, takže sa naozaj bolo na čo pozerať.

Foto Slovakia 2019 (22 obrázkov v galérii)

Spoločnosť Sony tam popri svojich digitálnych bezzrkadlovkách vystavovala aj rad Xperia. Ten bol zastúpený aj v prednáškach s názvom Xperia pre profesionálnych fotografov, no nové poznatky si mohli odniesť aj majitelia iných značiek smartfónov. Princíp je totiž všade rovnaký. Zároveň tam bol postavený ateliér, kde sa naživo na modelkách a modeloch vysvetľovali princípy nasvietenia scény. Pokiaľ vás zaujalo nejaké príslušenstvo, mohli ste získať aj lákavú zľavu na jej nákup u jednotlivých predajcov. Vstup na výstavu bol 5 eur.

foto slovakia
Foto Slovakia 2019 / Katarína Acél - Gáliková / MOBIL.sk


Ak vás fotografia láka, no stále sa sa vám na svojom mobile či fotoaparáte nedarí zhotovovať obrázky požadovanej kvality, odporúčame vám výstavu navštíviť v budúcom roku. Obyčajne sa koná v rovnakom období. V galérii vám prinášame niekoľko fotografií, aby ste nasali atmosféru výstavy Foto Slovakia 2019 aj vy. V prípade, že by ste sa o podujatí chceli dozvedieť viac, prikladáme odkaz na web podujatia.

Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio