MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple by mohol predávať iPhone formou mesačného predplatného – podobne ako Apple Music
zdroj: apple.com

Apple by mohol predávať iPhone formou mesačného predplatného – podobne ako Apple Music

Apple sa v posledných rokoch začal zameriavať viac na služby založené na báze predplatného. Spomeňme iCloud, Apple Music či čerstvo predstavené Apple Arcade a Apple TV+. Čo ak by ale prešiel na podobné financovanie aj v prípade svojho najpredávanejšieho produktu – iPhonu?

Tohtoročným iPhonom 11 sa darí viac ako sa pôvodne očakávalo. Aj napriek tomu ale ich predaje nie sú tak dobré, ako kedysi a musia hľadať nové zdroje príjmov. Môže za to najmä spomalenie rastu mobilného trhu a vlastne aj celej ekonomiky. Užívatelia si nechávajú svoje smartfóny dlhšiu dobu a je len málo takých, ktorí upgradujú každý rok. Apple preto musí vymyslieť nový spôsob, ako zisky z predaja iPhonov zväčšiť.

Jedným z nich by podľa CNBC mohla byť zmena samotného predaja smartfónov od Apple. Spoločnosť by ich mohla svojim zákazníkom ponúkať na báze mesačného predplatného, podobne ako Apple Music, Apple Arcade či Apple TV+. Užívatelia by vďaka tomu nemuseli jednorazovo zaplatiť sumu presahujúcu tisíc eur, ale rozdelila by sa im na mesačný poplatok. Navyše, k dispozícií by mali stále najnovšiu generáciu smartfónu.

zdroj: wikipedia.org

S touto myšlienkou sa očividne pohráva aj samotná spoločnosť Apple. Analytik Toni Sacconagi ju počas konferenčného hovoru o finančných výsledkoch navrhol priamo riaditeľovi firmy, Timovi Cookovi. Tomu sa, zdá sa, táto myšlienka pozdáva. 

Povedal, že niektorí zákazníci už teraz berú financovanie svojich iPhonov ako model predplatného, keďže využívajú iPhone Upgrade program, ktorý rozdelí náklady za nový iPhone na dva roky. Iní zas pravidelne platia svojim operátorom za paušál a tiež nový iPhone. Zároveň si myslí, že podobné spôsoby financovania budú v budúcnosti len rásť. V budúcnosti by sme teda mohli platiť za iPhony mesačný poplatok a využívať ho ako predplatnú službu.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio