MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple TV+ prišlo na Slovensko: Koľko stojí, kde si ho objednáte a ako je to so slovenskými titulkami?
zdroj: Apple

Apple TV+ prišlo na Slovensko: Koľko stojí, kde si ho objednáte a ako je to so slovenskými titulkami?

Konečne sme sa dočkali aj my, Slováci! Apple TV+, nový konkurent streamovacích služieb ako Netflix či HBO, je od včera dostupný aj v našich končinách. Ponúkne prívetivú cenu, kompletnú slovenskú lokalizáciu, no nie až tak veľa titulov.

Apple TV+ je nová streamovacia služba s video obsahom, ktorú nám jabĺčková spoločnosť predstavila koncom marca. Podobne ako jej konkurenti, ponúka originálny obsah v podobe seriálov, filmov aj rôznych televíznych šou. Apple to s ňou myslí skutočne vážne, keďže si na pomoc zavolali zvučné mená filmového priemyslu ako Steven Spielber či Jennifer Anniston a len za tento rok plánovali na produkciu minúť 2 miliardy eur.

zdroj: Apple.com

Takmer kompletná slovenská lokalizácia

Teraz si ju môžeme vychutnať aj my na Slovensku. Skvelou správou je, že Apple TV+ ponúkne v takmer všetkých svojich tituloch aj slovenské titulky. Výnimkou je len jediný seriál Helpsters, ktorý si zatiaľ môžete pozrieť len v angličtine, nemčine a poľštine. Dabing bohužiaľ nenájdeme ani v jednom prípade.

Apple TV | youtube.com

7 dní zadarmo, potom 4,99 eur mesačne

Apple TV+ si môžete u nás objednať za 4,99 eur mesačne, čo je oproti konkurencií veľmi dobrá cena. Len pre porovnanie, Netflix stojí od 7,99 eur do 11,99 eur, HBO GO zas 5,99 eur mesačne. Apple TV+ ponúkne neobmedzený prístup k video obsahu v 4K kvalite a s možnosťou sledovať offline. Plusom je, že službu môže okrem vás využívať aj ďalších päť členov rodiny. Pokiaľ si kúpite niektorý z tohtoročných iPhonov alebo iPadov, dostanete Apple TV+ zadarmo na celý rok. 

Navyše, Apple TV+ ponúka bezplatnú, sedemdňovú verziu na vyskúšanie. Ak si ju chcete aktivovať, môžete tak spraviť na stránke tv.apple.com – postačí vám len prihlásiť sa pomocou svojho Apple ID.

zdroj: tv.apple.com

Slabšia ponuka seriálov

Nevýhodou v porovnaní s ostatnými službami je slabšia ponuka obsahu, ktorá sa ale bude postupne rozširovať. Najlákavejšími seriálmi sú rozhodne The Morning Show s Jennifer Aniston a See s Jasonom Momoa. Okrem nich tu nájdete ďalších 5 seriálov rôznych žánrov a jeden dokumentárny film Slonia kráľovná. Ako sme už spomínali, s výnimkou jedného sú všetky dostupné so slovenskými titulkami. Tento rok by k nim ale mali pribudnúť ešte minimálne ďalšie dva seriály – Servant príde 28. novembra a Truth Be Told 6. decembra.

zdroj: Apple TV | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio