MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorole unikli fotografie skladacieho modelu Moto RAZR!
zdroj: @evleaks / Twitter

Motorole unikli fotografie skladacieho modelu Moto RAZR!

V súčasnosti sa takmer žiadnemu výrobcovi nedarí ustriehnuť podobu chystaných smartfónov. Ani Motorola nie je výnimkou.

Značka Motorola má za sebou veľmi bujarú minulosť. Stála pri zrode mobilných telefónov, dominovala trhu a stihla z neho takmer aj zmiznúť. Neskôr ju vlastnila spoločnosť Google a teraz sa jej relatívne darí pod krídlami technologického giganta Lenovo.

motorola razr 2019
@evleaks / Twitter

Za toto obdobie stihla Motorola svetu predstaviť niekoľko modelov, ktoré sa do histórie zapísali veľkými písmenami. Ak by sme však mali uviesť iba jeden, určite by ním bola véčková Motorola Razr. Tento dizajnový skvost spôsobil svojho času veľkú pozornosť. Išlo totiž síce o mobil, ale ľudia ho viac vnímali ako módny doplnok. Kto vlastnil Razr, ten bol in.

Niet sa teda čomu čudovať, že Motorola sa rozhodla oprášiť túto legendárnu značku patriacu do jej portfólia. Keďže však máme rok 2019, nepôjde o obyčajné vynovené véčko. Motorola sa rozhodla, že z Razru urobí skladací smartfón. Táto správa vzbudila v kruhoch technologickej verejnosti veľké ohlasy.

motorola razr 2019
@evleaks / Twitter

Kým ostatní výrobcovia totiž pracovali na skladacích smartfónoch formátu knihy so skladacími displejmi o veľkosti tabletu, Motorola sa na to rozhodla ísť inak. Véčko bude vyzerať ako jeho pôvodná verzia, ale po rozložení sa z neho stane plnohodnotný smartfón. V priebehu času unikali rôzne patenty a nákresy ukazujúce, na akom princípe bude nový Razr postavený, ale tento raz ide o niečo lepšie. Motorole pravdepodobne unikla podoba na oficiálnych obrázkoch.

Renomované technologické weby sa zatiaľ nevedia dohodnúť, či ide len o ďalšie vizualizácie alebo o skutočnú podobu, jedno je však isté. Skladací smartfón na obrázkoch sa od skutočného modelu Razr veľmi líšiť nebude. Páči sa vám? Motorola by tento smartfón mala predstaviť už o 2 týždne. Obrázky priniesol twitterový účet @evleaks.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio