MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro sa u nás začnú predávať už budúci mesiac!
zdroj: huawei.com

Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro sa u nás začnú predávať už budúci mesiac!

Huawei Mate 30 Pro je svojou výbavou, dizajnom aj funkciami bezpochyby jeden z najlepších smartfónov súčasnosti. Huawei nám ho predstavil ešte v septembri, no na Slovensku si ho stále nemôžeme kúpiť.

Najväčší čínsky výrobca smartfónov stále neoznámil oficiálny dátum, kedy plánuje svoju vlajkovú loď priniesť do Európy. Avšak, portál TechGarage odvolávajúci sa na svoje overené zdroje, priniesol správu, že Mate 30 a Mate 30 Pro prídu do európskych krajín už čoskoro – konkrétne 15. novembra.

Zdroj prezradil, že 15. novembra sa začne predaj na najvýznamnejších európskych trhoch. Predpokladáme, že ide o krajiny ako Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Taliansko či Veľká Británia. Zatiaľ ale nevieme, či sa bude v prvej vlne predaja nachádzať aj Slovensko, alebo si na smartfóny Mate 30 budeme musieť počkať ešte dlhšie. Určite by to ale nemalo trvať viac ako pár týždňov.

zdroj: huawei.com


Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro sú to najlepšie, čo nám táto spoločnosť kedy priniesla. Ponúkajú moderný dizajn so zakriveným displejom a malým, nenápadným výrezom, ktorý v sebe ukrýva technológiu odomykania pomocou tváre. Dokáže rozoznať bezdotykové gestá a na zadnej strane Mate 30 Pro nájdeme až štyri fotoaparáty s hlavným 40 megapixlovým senzorom. Samozrejmosťou je nekompromisný výkon, o ktorý sa stará čip Kirin 990, podpora 5G a tiež rýchle nabíjanie.

zdroj: huawei.com

Najnovšie vlajkové lode Mate 30 a Mate 30 Pro teda vyzerajú ako ultimátne smartfóny, ktoré majú ambíciu rozdrviť konkurenciu. Je tu však jedno ale. Kvôli pretrvávajúcim sankciám zo strany USA nebudú ponúkať služby a aplikácie od Google. V smartfóne teda bude chýbať aj Obchod Play, z ktorého sa sťahujú ďalšie appky. Aj to je dôvod, prečo by ste mali zvážiť, či si v konečnom dôsledku Mate 30 alebo Mate 30 Pro zaobstaráte.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio