MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť DJI predstavila svojho najmenšieho drona. Model Mavic Mini si bude môcť dovoliť každý nadšenec dronov!
zdroj: DJI Mavic Mini / DJI

Spoločnosť DJI predstavila svojho najmenšieho drona. Model Mavic Mini si bude môcť dovoliť každý nadšenec dronov!

DJI predstavila ďalšieho zo svojich miniatúrnych dronov. Tentoraz sa jedná o člena rodiny Mavic, ktorý dostal prívlastok Mini.

Spoločnosť DJI netreba nijako zvlášť predstavovať, najmä ľuďom, ktorý sa trochu o technológie zaujímajú. Spoločnosť vyrába produkty pre natáčanie videí, rôzne príslušenstvo ku kamerám, ale najmä drony. Hoci pôvodne jej portfólio tvorili najmä profesionálne modely s vyššou cenou, čoraz viac je vidieť snahu spoločnosti dopriať videá z vtáčej perspektívy aj bežným záujemcom.

dji mavic mini
DJI Mavic Mini / DJI

Najnovším dôkazom je dron Mavic Mini, ktorý je úplne najmenším zástupcom tejto rodiny dronov. Dokonca sa jedná o najmenšieho a najľahšieho skladacieho drona spoločnosti, ktorý váži iba 249 gramov a to aj s integrovanou pamäťovou kartou, pričom 100 gramov z toho váži batéria. Dron Mavic Mini je taký malý, že sa vám v zloženom stave vojde do vrecka od nohavíc. Drona si tak môžete vziať kamkoľvek so sebou.

Prví recenzenti tvrdia, že napriek svojej veľkosti a váhe Mavic Mini rozhodne nepôsobí ako lacný nepodarok. Všetko je spracované v tej najvyššej kvalite tak, ako sme pri spoločnosti DJI zvyknutí. Na jedno nabitie dokáže dron letieť až 30 minút. SIgnál z ovládača sa prenáša štandardne cez Wi-Fi sieť.

Samozrejmosťou je aj prítomnosť kamery. Tá obsahuje senzor o veľkosti 1/2.3 palca a dokáže zhotovovať 12-megapixelové fotografie. Video je na tom ešte lepšie. Drony dokáže natáčať videá v rozlíšení 2,7K pri 30 snímkoch za sekundu a FHD video zvládne zaznamenávať s vrekvenciou až 60 snímkov za sekundu. O stabilný obraz bez otrasov sa stará motorizovaný stabilizátor s tromi osami.

dji mavic mini dron
K dronu Mavic Mini je dostupná aj široká škála príslušenstva / DJI

Ak vás tento model zaujal, tak vedzte, že miniatúrna je aj jeho cena. Kým klasické veľké drony stoja aj tisíce, za DJI Mavic Mini si výrobca pýta 399 eur. Na výber je aj verzia Fly More Combo za 499 eur, kde k dronu dostanete aj rôzne príslušenstvo naviac. Viac informácií nájdete na stránke samotného výrobcu.

zdroj: dji.com

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio