MOBIL.sk MOBIL.sk

Zoznámte sa s prvým včelím influencerom! Na Instagrame sa snaží zachrániť včely
zdroj: @bee_nfluencer | instagram.com

Zoznámte sa s prvým včelím influencerom! Na Instagrame sa snaží zachrániť včely

Sociálne siete, najmä Instagram, je plný influencerov. Vo väčšine prípadov ide o známe osobnosti či zábavné alebo zaujímavé stránky. To však nie je prípad influencera menom @bee_nfluencer, ktorý je v skutočnosti včela.

Vymieranie včiel je celosvetový problém, ktorému musíme ako spoločnosť čeliť. Priemyselné hospodárstvo, zmena klímy a ďalšie faktory spôsobujú masový úbytok hmyzu vrátane včiel. Albert Einstein svojho času vyhlásil, že ľudstvu zostanú posledné štyri roky života, ak na svete vymrú všetky včely. Je preto potrebné, aby sme tieto problémy začali riešiť a spravili potrebné kroky na záchranu našej planéty.

Jednou z najdôležitejších vecí je dostatočné informovanie spoločnosti. A presne to je dôvod, prečo na Instagrame vznikol nový influencer menom @bee_nfluencer. Na rozdiel od ostatných užívateľov na Instagrame je to včela, ktorá komunikuje najmä problémy spojené s vymieraním jej druhu. Ako píše v svojom profile, je to prvý včelí influencer na svete.

V súčasnosti má viac ako 125 tisíc sledovateľov a pravidelne zverejňuje príspevky, v ktorom zachytáva bežný život včely. Teda, len tej instagramovej. Na fotografiách môžeme vidieť ako pracuje za notebookom, oddychuje pri mori, alebo sa kúpe vo vani. Viacerými príspevkami dokonca vtipne paroduje instagramové trendy „ľudských“ influencerov.

Za týmto včelím profilom je nadácia Foundation de France, ktoré bola vytvorená francúzskou vládou s cieľom zachrániť včely. Samozrejme, včela na fotografiách je vytvorená pomocou 3D programu. Charitatívny fond organizácie sa snaží financovať akcie spojené s bojom proti klesajúcej populácií včiel. Prostredníctvom instagramového profilu sa snažia získať nových podporovateľov a zároveň získať peniaze pre charitu z reklamy na sociálnych sieťach. 

Ak vás táto myšlienka zaujala, určite začnite sledovať @bee_nfluencer na Instagrame.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio