MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Samsung poodhalila budúcnosť. Takto bude zrejme vyzerať skladací Galaxy Fold 2!
zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung poodhalila budúcnosť. Takto bude zrejme vyzerať skladací Galaxy Fold 2!

Samsung včera ukázal svetu, akú má ďalšiu predstavu o skladacích smartfónoch. Tá sa vcelku odlišuje od modelu, ktorý ponúka zákazníkom aktuálne.

Spoločnosť Samsung patrí medzi prvých výrobcov, ktorí predstavili skladací smartfón. Jeho model Galaxy Fold môžeme s kľudným svedomím označiť za jeden z najvydarenejších, aj keď jeho cesta na pulty predajní taká jednoduchá nebola. Krátko po predstavení síce smartfón vzbudil obrovskú pozornosť a pozitívne reakcie, tie však boli utlmené krátko po prvých recenziách. Displej zariadenia sa lámal a prestával fungovať už po 48 hodínách používania, hoci mal podľa testov vydržať desiatky tisíc ohybov.

samsung galaxy fold 2
Takto by sa mal líšiť model Galaxy Fold 2 od svojho predchodcu / Samsung

Juhokórejský gigant niekoľko mesiacov model vylepšoval a na trh ho uviedol až pred časom. Ide o revidované vydanie, ktoré by malo riešiť všetky predchádzajúce chyby. Galaxy Fold je síce drahým zariadením, ale zároveň ponúka adekvátnu výbavu, ktorá patrí k špičke. pomedzi tieto udalosti začali na svetlo sveta presakovať informácie, že Galaxy Fold 2 by mal byť skladacím zariadením mierne odlišného typu, čo v konečnom dôsledku potvrdzujú aj najnovšie vizualizácie od spoločnosti Samsung.

Ten ukázal koncept skladacieho smartfónu, ktorý sa nerozkladá ako kniha ale ako dámska pudrenka. Galaxy Fold 2 by tak mohol byť menším a lacnejším zariadením, ktoré bude mať veľmi kompaktné rozmery a po rozložení bude vyzerať ako klasický smartfón dneška.

Pôvodne sa predpokladalo, že skladacie smartfóny sú ďalšou evolúciou klasických zariadení, ktoré používame dnes, no mienka o nich dosť opadla. Problémy s nimi nemal totiž iba Samsung, ale aj ostatní výrobcovia. Výrobcovia tak zrejme uponáhľali vývoj a na naozajstné skladacie smartfóny, ktoré si bude môcť dovoliť aj bežný smrteľník, si budeme musieť ešte nejaký ten mesiac či rok počkať. Mimochodom, čo si myslíte vy? Sú skladacie smartfóny budúcnosťou? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio