Mobil.sk Mobil.sk

Xiaomi nám čoskoro predstaví svoje prvé smart hodinky s dizajnom Apple Watch
zdroj: Xiaomi

Xiaomi nám čoskoro predstaví svoje prvé smart hodinky s dizajnom Apple Watch

Spoločnosť Xiaomi je v súčasnosti druhým najväčším výrobcom inteligentných nositeľných zariadení, hneď po Apple. Trh ovládajú najmä vďaka svojmu úspešnému náramku Mi Band, ktorý je zároveň najpredávanejším fitness náramkom na svete. K nemu by sa čoskoro malo pridať nové zariadenie – inteligentné hodinky.

Xiaomi organizuje 5. novembra v Číne svoju vlastnú konferenciu, na ktorej by nám mali predstaviť viacero zaujímavých produktov. Medzi nimi by vraj mala byť aj prvá generácia hodiniek Mi Watch. Xiaomi nám už v minulosti priniesol niekoľko zaujímavých smart hodiniek – vždy ale šlo o spoluprácu so spoločnosťou Huami a nie o produkt vyslovene z dielne Xiaomi. 

Xiaomi Mi Watch sa budú od doterajších hodiniek Amazfit od Haumi odlišovať vo viacerých smeroch. Nebudú poháňané vlastným systémom, ale využijú Wear OS. Tento operačný systém od Google je špeciálne určený pre smart hodinky, no väčšina výrobcov sa mu zatiaľ vyhýba a nie je ani zďaleka tak populárny ako napríklad Android. Novo predstavené Mi Watch by mu však mohli priniesť nový vietor do plachiet.

zdroj: Xiaomi

Z dizajnového hľadiska by sa hodinky mali podobať na Apple Watch. To znamená, že Mi Watch dostanú štvorcový dizajn, čím sa dolíšia od väčšiny konkurenčných zariadení od Samsungu či Huawei. Dokazuje to aj čerstvo zverejnený promo obrázok, na ktorom vidíme štvorcový dizajn so zaoblenými rohmi – presne ako ponúkajú Apple Watch.

V skutočnosti sa tomu nemôžeme veľmi čudovať. Spoločnosť Xiaomi je známa svojim častým kopírovaním funkcií, dizajnu aj názvov Apple. The New York Times raz napísal o tomto čínskom výrobcovi, že „vybudoval celé svoje impérium opičením sa po Apple.“ Či už Xiaomi Apple kopíruje alebo nie, my veríme, že pripravované Mi Watch budú stáť za to a viac sa dozvieme už 5. novembra.

AKTUALIZÁCIA: Na internet už stihla uniknúť údajná podoba hodiniek Xiaomi Mi Watch. Faktom je, že Číňania sa inšpirovanie spoločnosťou Apple nesnažia ani len skrývať. Takto by mali vyzerať:

zdroj: phonearena.com
zdroj: bgr.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Fun rádio