MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple AirPods Pro: Odhlučnené, bezdrôtové a drahé!
zdroj: Apple

Apple AirPods Pro: Odhlučnené, bezdrôtové a drahé!

Už niekoľko týždňov sa v kuloároch šepkalo o tom, že Apple predstaví pro verziu svojich slúchadiel AirPods. Stalo sa tak včera.

Spoločnosť Apple má vo svojom portfóliu najlepšie predávajúce sa bezdrôtové slúchadlá typu True Wireles, špunty Apple AirPods. Podarilo sa im spopularizovať túto triedu príslušenstva a napomôcť ich všeobecnému rozšíreniu. Hoci sú AirPods relatívne drahou záležitosťou, Apple sa na tejto cenovej hladine nezastavil a včera predstavil verziu AirPods Pro. Tá ponúka nový dizajn, iný typ konštrukcie, niekoľko funkcií naviac a hlavne ešte vyššiu cenu.

apple airpods pro
Apple AirPods Pro / Apple

Najväčšou zmenou oproti klasickým slúchadlám AirPods je nový dizajn. AirPods Pro majú zmenený tvar a najmä špičku štupľa zo silikónu, ktorý sa umiestni do zvukovodu ucha, čo napomáha k lepšej zvukovej izolázii okolia. V balení záujemcovia dostanú štuple hneď v troch veľkostiach, aby slúchadlá sedeli naozaj každému. Apple pre AirPods Pro vymyslel aj dômyselný vetrací systém, ktorý zo slúchadiel odvádza vodu a pot, takže je novinka ako stvorená pre fyzické tréningy so slúchadlami.

Apple AirPods Pro
Apple AirPods Pro / Apple

Prívlastok "Pro" patrí v tomto prípade najmä funkcii potlačenia okolitého hluku, ktorá je v tejto kategórii slúchadiel relatívnou novinkou. Niečo podobné si však Apple vyskúšal už na modeli Beats Powerbeats Pro. Slúchadlá prostredníctvom mikrofónov detekujú a analyzujú hluk, ktorý vás obklopuje a potom ho odfiltrujú zo slúchadiel. AirPods Pro analyzujú okolitý hluk až 200-krát za sekundu. Toto je možné aj vďaka špeciálnemu čipu Apple H1, ktorý spoločnosť používa aj v klasických AirPods druhej generácie.

Apple AirPods Pro
Apple AirPods Pro / Apple

Apple však myslel aj na tých, ktorí sa nebudú chcieť "odrezať" od okolitého sveta a slúchadlá vybavil transparentným módom, kde sa do ucha budú prenášať aj zvuky okolia. Ten sa hodí pri účasti cestnej premávky alebo ak na ulici stretnete niekoho známeho a bude s ním chcieť prehodiť pár slov. Špecialitkou je aj adaptívny ekvalizér, ktorý upravuje prehrávané frekvencie na základe tvaru zvukových kanálov počúvajúceho.

Apple AirPods Pro
Apple AirPods Pro / Apple

Slúchadlá Apple AirPods Pro prinášajú rovnaké možnosti ovládania ako súčasný model. Je preto škoda, že spoločnosť nezabudovala viac možností ovládania hudby. Používateľov by potešila najmä možnosť nastavenia hlasitosti bez toho, aby museli vyťahovať smartfón z vrecka alebo zadať hlasový povel asistentke Siri.

Krabička k novým slúchadlám je o niečo širšia a ponúkne energiu až na 24 hodín počuvania hudby alebo skvelých 18 hodín hovorov. Slúchadlá by na jedno nabitie v krabičke mali vydržať 5 hodín prehrávania. Pri hovoroch a zapnutej funkcii potlačenia okolitého hluku, sa tento čas o niekoľko desiatok minút skráti. Krabičku je možné nabíjať cez Lighting konektor alebo bezdrôtovo. Asi najväčším negatívom tohto produktu je cena. Apple si za ne pýta veľmi odvážnych 279 Eur, takže rozhodne nebudú pre každého.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio