MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhony v roku 2020 dostanú špičkové 120 Hz OLED displeje!
zdroj: Freepng.es

iPhony v roku 2020 dostanú špičkové 120 Hz OLED displeje!

Niet pochýb, že spoločnosť Apple zmenila svet mobilov raz a navždy. V poslednej dobe sa však revolúciám vyhýba a skôr sa riadi heslom: Nemusíme byť prvý, chceme byť najlepší.

Podobným heslom sa zrejme Apple chystá riadiť aj v budúcnosti, pretože vyplávalo na povrch, čo chystá v oblasti displejov pre svoje iPhony v roku 2020. Okrem doteraz známych vylepšení sa dočkajú aktualizácie aj displeje nových iPhonov. Nový typ displeja sa má volať ProMotion displej. V podstate ide o funkciu, ktorú už spolčnosť Apple ponúka vo svojich iPadoch Pro, a tou je 120 Hz obnovovacia frekvencia. Každý, kto už videl túto funkciu naživo, musí uznať, že ide o pastvu pre oči. Tentoraz však pôjde o funkciu zabudovanú do OLED displeja smartfónu.

Apple už s iPhonom Xs Max predstavil tzv 120 Hz touch-sensing. V tomto prípade však ide o to, že 120-krát za sekundu displej sníma polohu prsta. Ide o výbornú vec, pokiaľ potrebujete pracovať s nejakou aplikáciou čo najpresnejšie na báze dotykov alebo pokiaľ by ste mohli na iPhone kresliť stylusom Apple pencil. Budúce iPhony by však mali k touch-sensing pridať aj 120 Hz refresh rate, čo z nich urobí zariadenia s ešte plynulejšími a jemnejšími prechodmi a animáciami, ktoré budú pôsobiť ako nič, čo momentálne nájdeme na trhu.

ios12-iphone-xs-super-retina-display-hero.jpg
apple.com

120 Hz obnovovaciu frekvenciu displeja už síce predstavila firma Razer pri svojom Razer Phone (1 a 2), jej smartfóny sú však zamerané na hráčov a širokým masám klasických používateľov pri nich chýbajú ostatné špičkové funkcie, ktoré ponúkajú vlajkové lode od Samsungu, Huawei či Apple. Aj spoločnosť OnePlus začala ponúkať smartfóny s 90 Hz obnovovacou frekvenciou displeja, stále sú však u nich obmedzenia pri dotyku, ktorý sa sníma štandardne.

Spoločnosť Apple si je vedomá toho, že v budúcom roku musí prísť s niečím naozaj exkluzívnym po každej stránke. Tohtoročné iPhony sa (aspoň podľa doterajších predajných čísel) podarili a zákazníci budú očakávať vylepšenia. Zrejme preto sa cupertinská spoločnosť rozhodla v budúcom roku zmeniť na iPhonoch aj dizajn a displej. Mnohí totiž netušia o všetkých funkciách iPhonov, ale zmeny viditeľné zrakom si všimne a ocení takmer každý používateľ. V priebehu roka sa určite uvidíme aj ďalšie zmeny, ktoré pre svojich fanúšikov Apple chystá.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio