MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung po vzore Apple pridáva do svojich mobilov funkciu „slofies“
zdroj: Apple | youtube.com

Samsung po vzore Apple pridáva do svojich mobilov funkciu „slofies“

Z toho, čo najskôr vyzeralo ako vtip, sa nakoniec stane seriózna funkcia, ktorú ponúkajú všetci výrobcovia...

Apple nám spolu s novými iPhonmi 11 predstavil aj jednu novú funkciu, o ktorej si niektorí mysleli, že ide len o vtip. Nazýva sa slofies a ide o akúsi alternatívu k selfie fotkám s tým rozdielom, že v tomto prípade ide o krátke spomalené videá nakrúcané na predný fotoaparát. Nakoniec to ale taký vtip očividne nie je a Apple nebude jediný, kto niečo podobné ponúkne.

V stopách Apple sa teraz vydala aj spoločnosť Samsung. Spomalené selfie videá sú súčasťou pripravovaného systému One UI 2 založenom na Android 10. Samsung momentálne vypustil jeho beta verziu pre užívateľov v Južnej Kórei. V One UI 2 je samozrejme tých noviniek ešte viac – napríklad nový režim sústredenia a väčšie množstvo aplikácií podporujúcich Tmavý režim.

zdroj: SamMobile | youtube.com

Spomalené videá nakrúcané prednou kamerou od Samsungu zatiaľ nemajú žiadny „sexy“ názov typu slofies. Fungujú ale presne tak isto – to znamená, že nimi nahráte spomalené video svojej tváre. Neponúka žiadne veľké možnosti úprav, čo sa však v budúcnosti môže zmeniť. Samsung ale umožňuje v postporodukcii ešte viac znížiť výslednú rýchlosť videa.

Sme nesmierne zvedaví, ako si nakoniec túto novú funkciu užívatelia obľúbia. Možno sa v budúcnosti stane novým trendom sociálnych sietí. Beta verzia One UI 2 je aktuálne dostupná len na vybraných trhoch pre tohtoročné vlajkové lode od Samsungu – Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10e, Note 10 a Note 10+.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio