Mobil.sk Mobil.sk

Xiaomi pripravuje niečo veľké: 108 Mpx fotoaparát, 5 objektívov a 5x zoom v jednom smartfóne
zdroj: Weibo.com

Xiaomi pripravuje niečo veľké: 108 Mpx fotoaparát, 5 objektívov a 5x zoom v jednom smartfóne

Aj keď vlajkové lode od Xiaomi ponúkajú naozaj pôsobivé vnútorné parametre a pokročilé funkcie, nikdy nepatrili k tým najlepším fotomobilom na svete. Smartfóny od Xiaomi ponúkajú skvelý pomer cena-výkon, no v kvalite fotoaparátu sa nedokážu rovnať lídrom na trhu ako Huawei, Samsung či Google.

To by sa ale už čoskoro mohlo zmeniť. Xiaomi má totiž na tento rok pripravený ešte jeden smartfón, ktorý chce zaujať najmä svojim pôsobivým zadným fotoaparátom. Spoločnosť nám to oznámila prostredníctvom sociálnej siete Weibo

Novinka by mala ponúknuť až 108 megapixlovú hlavnú kameru od Samsungu. Tej budú sekundovať ďalšie štyri fotoaparáty na zadnej strane, vďaka ktorým zvládne smartfón až päťnásobný optický zoom. Názov tohto zariadenia by mal byť Mi CC9 Pro, čo je trochu nezvyčajné označenie pre Xiaomi. 108 Mpx kamera v Mi CC9 Pro bude svoj veľký senzor využívať tak, že skombinuje štyri pixely do jedného. Výsledkom bude 27 Mpx fotografia, ktorá by mala byť ostrejšia a jasnejšia.

zdroj: Weibo, Xiaomi

Pravdepodobne pôjde o celosvetovo prvý mobil s novým 108 megapixlovým senzorom určený pre širokú verejnosť. Isteže, Xiaomi nám ešte v septembri predstavilo futuristický smartfón Mi Mix Alpha, ktorý okrem 180% pomeru displeja k telu ponúka aj 108 megapixlovú kameru. Avšak, vzhľadom na cenu presahujúcu 2500 eur ide skôr o výstavný kúsok, ktorý nie je určený pre širokú verejnosť.

Zároveň pôjde o prvý smartfón, ktorý v sebe skombinuje kameru s piatimi senzormi a päťnásobným optickým zoomom. Rozhodne teda pôjde o zariadenie, ktoré stojí za pozornosť a ktorým by sa Xiaomi mohol dostať na špičku fotomobilov. Viac sa dozvieme už 5. novembra – vtedy by sme sa Mi CC9 Pro mali dočkať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Fun rádio