MOBIL.sk MOBIL.sk

Aktualizujte si svoj iPhone 5, lebo prestane korektne fungovať, varuje Apple
zdroj: MOBIL.sk

Aktualizujte si svoj iPhone 5, lebo prestane korektne fungovať, varuje Apple

Hoci znie nadpis ako žart alebo hoax, nie je tomu tak. Ide o výzvu spoločnosti Apple pre majiteľov iPhonov 5.

Spoločnosť Apple je dobre známa dlhou softvérovou podporou svojich zariadení. Sedem rokov po tom, čo výrobca predstavil smartfón iPhone 5, posiela všetkým jeho používateľom správu. Mali by si svoj iPhone 5 aktualizovať na poslednú podporovanú verziu operačného systému iOS 10.3.4 a mali by tak urobiť to do 3.11.2019.

Zariadenia, ktoré nebudú aktualizované do tohto dátumu, budú podľa spoločnosti Apple odrezané od internetu. Nebudú fungovať služby ako App store, iCloud, email a mnoho iných. Rovnako nebude možné aktualizovať smartfón cez Wi-Fi. Pôjde to jedine prostredníctvom počítača.

Firma Apple prestala iOS 10 vyvíjať už pred dvomi rokmi, a táto verzia systému bola nahradená verziou 11 a ďalšími. Apple musí v systéme urobiť zmeny ohľadom zmeny času a funkcie GPS, aby všetko fungovalo naďalej tak ako má. Je však neskutočné, že aj po siedmich rokoch sa nájdu používatelia, ktorí používajú iPhone 5. Hoci ich je len malé percento.

Pokiaľ patríte medzi nich, nezabudnite na dátum 3.11.2019. Dovtedy musíte svoj iPhone aktualizovať na najnovšiu verziu systému. Ak si nie ste istí verziou používaného systému iOS, skontrolujete si ju v menu Nastavenia - Všeobecné - Informácie.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio