Mobil.sk Mobil.sk

Google ukryl na krabicu Pixel 4 zábavný Easter egg, ktorý uvidíte len cez kameru smartfónu
zdroj: google.com

Google ukryl na krabicu Pixel 4 zábavný Easter egg, ktorý uvidíte len cez kameru smartfónu

Rozšírená realita ponúka celé spektrum zábavných využití. Google je najnovšie použil pri propagovaní svojho instagramového účtu v zábavnom Easter eggu.

Spoločnosť Google je známa svojou obľubou Easter eggov – skrytých funkcií, ktoré na prvý pohľad nevidíme. Stačí sa pozrieť na jej vyhľadávač, ktorý je preplnený rôznymi skrytými odkazmi, minihrami a animáciami. Najnovšie sa Google rozhodol vložiť Easter egg aj na krabičku svojich nových smartfónov Pixel 4 a Pixel 4 XL. 

Unikátny je v tom, že ho môžete vidieť len prostredníctvom kamery vo vašom smartfóne. Google totiž využil svoju aplikáciu Google Lens, ktorá dokáže s pomocou umelej inteligencie rozoznať objekty okolo vás. Užívatelia musia zapnúť túto appku, namieriť kamerou na zadnú stranu krabice nového Pixelu a celá mágia začne.

zdroj: Android Police | youtube.com

Obrázok na krabičke z ničoho nič ožije a začne sa na ňom premietať zábavná animácia. V nej Google víta všetkých čerstvých majiteľov smartfónov Pixel do #teampixel. Uvidíte na nej aj prezentáciu niekoľkých fotografií, na ktorej konci sa objaví reklama na instagramový účet Google Pixel. Ak na ňu ťuknete, appka vás automaticky presmeruje na tento Instagram.

Ide o skvelú nenásilnú reklamu, ktorá poteší budúcich majiteľov nových smartfónov od Google. Zároveň im ukáže silu rozšírenej reality prostredníctvom Google Lens a ARcore, ktorú spoločnosť v poslednom čase výrazne propaguje.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Fun rádio