MOBIL.sk MOBIL.sk

Herec a imitátor sa vďaka deepfake technilógii zmenil na 20 rôznych kolegov (VIDEO)
zdroj: Jim Meskimen / YouTube

Herec a imitátor sa vďaka deepfake technilógii zmenil na 20 rôznych kolegov (VIDEO)

Deepfake je technológia, ktorá dokáže prostredníctvom zložitých algoritmov vytvárať videá s tvárami ľudí, ktorí ich v skutočnosti nevytvorili. Najnovšie sa internetom prehnalo video herca a imitátora Jima Meskimena, ktorý sa prostredníctvom nej zmenil na 20 svojich hereckých kolegov.

Jim Meskimen je herec a imitátor, ktorého hlas ste mohli počuť v hrách ako Hitman, Pán Prsteňov, Baldur's Gate,  Call of Duty a mnohých iných. Prepožičiava ho totiž herným postavám. Tentoraz svoje umenie spojil s Deepfake technológiou SHAM00K a ukázal, aké neuveriteľné veci sa dajú prostredníctvom Deepfake vytvárať. Vo videu recituje báseň, ktorú pred niekoľkými rokmi sám napísal. Každý verš však hovorí hlasom iného herca, kde Deepfake technológia pripája aj tvár.

Vo videu tak môžete vidieť hercov ako George Clooney, Arnold Schwarzeneger, John Malkovich, Colin Firth, Robert De Niro, Anthony Hopkins, Nicolas Cage a mnohých ďalších. Deepfake je skvelou technológiou, ale určite by sa jej vývojári mali mať na pozore. V dnešnej dobe plnej poplašných správ, ktoré majú za úlohu vyvolať rozruch a zmiasť ľudí, by totiž mohla spôsobiť veľa škody, pokiaľ by sa dostala do rúk nepovolaným osobám. Hoci v tomto videu by ste poznali, že nejde o skutočných hercov, keby boli tieto osoby neznáme, asi by ste neuverili, že nejde o skutočných ľudí. Je každopádne úžasné sledovať, akými míľovými krokmi technológie napredujú.

zdroj: Jim Meskimen / YouTube

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio