MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi sa už plne adaptoval na 5G siete! O rok nám predstavia viac ako 10 5G smartfónov
zdroj: mi.com

Xiaomi sa už plne adaptoval na 5G siete! O rok nám predstavia viac ako 10 5G smartfónov

Aj keď je technológia 5G stále výsadou pár najdrahších smartfónov, postupne sa rozširuje viac a viac. Jedným z najväčších priekopníkov novej generácie sietí je spoločnosť Xiaomi – ich smartfón Mi Mix 4 5G predstavený tento rok patril k úplne prvým na svete. Odvtedy nám už stihli priniesť ďalšie dva 5G mobily – Mi 9 Pro 5G a Mi Mix Alpha.

Tu ale táto čínska spoločnosť ani zďaleka nekončí a na budúci rok má pre nás pripravené veľké plány. Riaditeľ Xiaomi, Lei Jun, povedal na World Internet Conference, že aktuálne pripravujú viac ako desať smartfónov s podporou 5G. Všetky budú predstavené už budúci rok a malo by ísť o vlajkové lode, ale aj mobily nižšej cenovej triedy.

Xiaomi má veľkú motiváciu realizovať sa v oblasti 5G. Ich prvé modely s podporou 5G sietí zožali úspech a predávali sa lepšie ako sa očakávalo. Ako príklad môžeme uviesť vlajkovú loď Mi 9 Pro 5G. Spoločnosť predpokladá, že dopyt po 5G smartfónoch bude aj napriek obmedzenému pokrytiu narastať a trh je na ne pripravený.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G | zdroj: mi.com

Samozrejme ale čínske Xiaomi nie je jediné, kto pracuje s 5G sieťami. Aj jeho konkurenti ako Samsung či Huawei by nám mali v budúcom roku predstaviť celý rad 5G smartfónov. Navyše, na trh pravdepodobne konečne vstúpi aj spoločnosť Apple, ktorá by nám mala v septembri predstaviť svoj prvý 5G iPhone.

Pre Slovákov ale zatiaľ nákup 5G zariadenia nedáva veľký zmysel. Najväčší operátori na Slovensku zatiaľ jej zavedenie neplánujú a sústredia sa skôr na zdokonaľovanie 4G. Jediný, kto aktuálne technológiu 5G ponúka, je operátor 4ka. Spustil ho v Banskej Bystrici, ktorá je jediné slovenské mesto s jej podporou. Faktom ale je, že je stále vo fáze testovania a tak trochu provizórnej podobe. Na skutočné pokrytie a podporu 5G na Slovensku si budeme musieť počkať minimálne do roku 2020, ak nie neskôr.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio