MOBIL.sk MOBIL.sk

Donaldovi Trumpovi sa nepáčia nové iPhony. Chce, aby sa vrátil späť Home Button!
zdroj: wikipedia.org

Donaldovi Trumpovi sa nepáčia nové iPhony. Chce, aby sa vrátil späť Home Button!

Donald Trump je známy tým, že je mimoriadne aktívny na Twitteri. Podľa Wikipédie zverejní denne v priemere 15,6 Tweetov a jedným z posledných príspevkov mimoriadne pobavil technologických nadšencov.

Vyzerá to totiž tak, že americký prezident si len teraz uvedomil, že nové iPhony už neponúkajú okrúhle domovské tlačidlo, ktoré bolo pre ne v minulosti charakteristické. Minimálne teda začal až teraz používať niektorý z novších iPhonov, v ktorých nahradila klasický Home Button navigácia pomocou gest. 

Trumpovi sa toto nové ovládanie príliš nepozdáva a zrejme si naň ešte nezvykol. Dokonca sa o tom rozhodol napísať na svojom Twitteri. „Pre Tima: Tlačidlo na iPhonoch bolo OMNOHO lepšie ako potiahnutie,“ napísal Donald Trump.

zdroj: @RealDonaldTrump | twitter.com

V starších iPhonoch sa na návrat na domovskú obrazovku používalo tlačidlo Home Button. Od iPhonu X ale musíte potiahnuť pre displeji, aby ste sa na domovskú obrazovku dostali. Práve na to prezident naráža a očividne s tým nie je spokojný.

Nevieme, na aký konkrétny model iPhonu Donald Trump čerstvo prešiel. Pravdepodobne to ale bude iPhone XS, lacnejší XR alebo niektorý z najnovšej série iPhonov 11. Americký prezident používa smartfón od Apple od marca 2017. Dovtedy vlastnil starší Android smartfón, za ktorý bol často kritizovaný kvôli jeho nedostatočnej bezpečnosti. 

My veríme, že Trump si na gestá v jeho novom iPhone časom zvykne a držíme mu v tom palce. Ak náhodou aj nie, možno ho zaujme pripravovaný iPhone SE 2, ktorý by mal podľa niektorých zdrojov ponúkať dizajn podobný iPhonu 8 – teda aj s Home Buttonom.

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio