MOBIL.sk MOBIL.sk

Honor 9X s vysúvacou kamerou a lákavou cenou mieri do Európy!
zdroj: hihonor.com

Honor 9X s vysúvacou kamerou a lákavou cenou mieri do Európy!

Značka Honor, patriaca pod Huawei, je známa svojimi smartfónmi so skvelým pomerom cena-výkon. Aj ich najnovší počin Honor 9X sa drží tejto myšlienky a teraz sa dostáva do Európy.

Huawei nám svoj nový Honor 9X predstavil ešte v júli, avšak len pre Čínu. My sme si naň ale museli počkať trochu dlhšie a do Európy sa dostáva až teraz. Prekvapivo, aj napriek prebiehajúcim sankciám zo strany americkej vlády voči Huawei, je novinka dodávaná s aplikáciami Google, takže v ňom nájdete aj oficiálny Obchod Play.

zdroj: hihonor.com

Honor 9X je vybavený veľkým 6,59 palcovým displejom, ktorý pokrýva väčšinu zariadenia – až 92%. Predná kamera je schovaná v tele a vysunie sa v prípade zapnutia aplikácie kamera. Vďaka tomu obrazovku neruší žiadny výrez v hornej časti obrazovky a zároveň môže ponúknuť bezrámikový dizajn. Honor 9X je jeden z najlacnejších smartfónov na trhu, ktorý túto technológiu ponúka.

Smartfón je osadený do skleneného tela s 3D gradientom v tvare X, ktorým sa odlišuje už na prvý pohľad. Na zadnej strane nájdeme hlavný 48 Mpx fotoaparát, 8 Mpx širokouhlý fotoaparát a 2 Mpx hĺbkový senzor na fotenie portrétových fotografií. Predná kamera má 16 Mpx. O dostatočnú výdrž sa postará 4000mAh batéria. Honor 9X ponúka procesor od Huawei Kirin 710F a na výber je medzi 4 až 6GB pamäte RAM. Vnútorné úložisko má 64 alebo 256GB. 

zdroj: hihonor.com

V Holandsku sa bude, ako v prvej európskej krajine, predávať Honor 9X na konci tohto mesiaca. Neskôr by mal prísť aj do ďalších krajín a dostupný bude pravdepodobne aj na Slovensku. Jeho cena bude od 299 eur, čo je vzhľadom na výbavu a vzhľad, veľmi férová ponuka.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio