MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei nám prvýkrát ukázal novú generáciu skladacieho smartfónu Mate Xs
zdroj: pocketnow.com

Huawei nám prvýkrát ukázal novú generáciu skladacieho smartfónu Mate Xs

Skladací smartfón Huawei Mate X sa ešte ani nezačal predávať v Európe a čínska spoločnosť už pripravuje jeho nasledovníka. Novinka bude niesť názov Mate Xs a viac sa o nej dozvieme v marci 2020.

Spoločnosť Huawei nám na svojom evente v Šen-čene okrem smartfónov Mate 30 5G a Mate 30 Pro 5G, ukázala aj novú generáciu svojho skladacieho smartfónu. Je zaujímavé, že tak spravila v čase, keď ešte stále nie je v predaji pôvodný Mate X. Presnejšie povedané, v predaji už je, ale prví zákazníci ho dostanú až 15. novembra – aj to len v Číne.

zdroj: pocketnow.com

Veľa informácií o pripravovanom smartfóne nám zatiaľ neposkytli. Vieme ale, že Mate Xs by mal dostať najnovší procesor od Huawei Kirin 990. Ten, na rozdiel od pôvodného Kirin 980 v pôvodnom Mate X, má v sebe integrovaný 5G modem a je postavený na 7nm technológii. Vďaka tomu by mal ponúknuť lepší výkon a pravdepodobne aj lepšiu podporu 5G.

Na základe fotografie môžeme odhadovať, že Huawei toho z dizajnového hľadiska veľa nezmení. Mate Xs bude zrejme vyzerať takmer identicky ako jeho predchodca – ponúkne vyklápaciu konštrukciu s jedným ohybným displejom, ktorý sa bude využívať v otvorenom aj zatvorenom stave. Žiadne ďalšie špecifikácie či funkcie už nepoznáme. Na bližšie detaily si teda budeme musieť ešte nejaký čas počkať. Huawei by nám mal svoj nový Mate Xs predstaviť v marci 2020.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio