MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť RED zrušila svoj smartfónový projekt Hydrogen Two
zdroj: Red Hydrogen One / Red

Spoločnosť RED zrušila svoj smartfónový projekt Hydrogen Two

Nádejný prelomový smartfón s holografickým displejom a vynikajúcou kvalitou videa už nedostane nástupcu. Spoločnosť RED ruší projekt Hydrogen.

Spoločnosť RED je známa najmä vďaka svojim kamerám, ktoré používajú tí najlepší filmári z celého sveta. Pred pár rokmi však spoločnosť oznámila krok,aký čakal iba málokto. Rozhodla sa vkročiť do sveta smartfónov s ambicióznym projektom RED Hydrogen One.

red hydrogen one
Red hydrogen One / Red

V júli roku 2017 táto správa spôsobila veľký rozhruch. Išlo totiž o smartfón s unikátnym dizajnom, ktorý bol zložený len z tých najlepších materiálov (napr. titán). Ten navyše ponúkal holografický displej, ktorý mal majiteľom sprostredkovať priestorový zážitok aj bez 3D okuliarov. Ďalším ťahúňom mala byť modularita, takže majitelia by boli schopní prostredníctvom špeciálneho konektora na smartfón pripevňovať rôzne vylepšenia.

Jedným z problémov bola cena, ktorá sa pohybovala na úrovni 1500 dolárov, aj túto nepríjemnosť by však boli fanúšikovia určite ochotní smartfónu odpustiť. ďalšia nepríjemnosť však projektu zlomila väz. Smartfón sa po niekoľkých odkladoch dostal na trh až začiatkom roka 2019, kedy už mali vlajkové lode podstatne lepšie špecifikácie a Hydrogen One tak pôsobil ako veľký drahý mamut bez hodnoty. Spomínaných modulov sme sa v podstate ešte ani nedočkali.

Spoločnosť RED v týchto dňoch oznámila, že projekt Hydrogen sa rozhodli zrušiť. Oznámil to zakladateľ firmy RED, Jim Jannard, na diskusnom fóre spoločnosti. Smartfón Hydrogen One však bude spoločnosťou podporovaný aj naďalej. Jannard však už nespomenul dokedy. Smartfón tak zrejme upadne do zabudnutia a jediné, na čo si po rokoch spomenieme, bude osobitý dizajn, spomínaný holografický displej a neúspešný pokus inak špičkovej spoločnosti.

Značka RED si smartfónom zrejme odhryzla priveľké obchodné sústo. Postaviť nový smartfón, ktorý bude schopní konkurencie dnes nie je vôbec jednoduché a aj zaužívané značky s tým majú problém. Jedinými výnimkami sú značky ako Samsung, Huawei, Xiaomi, Apple alebo Oppo, ktoré predávajú smartfóny rôznych kategórií a dobrými predajmi lacnejších modelov financujú vývoj tých drahších.

red hydrogen one
Red Hydrogen One / Red

Aby značka RED uspela na trhu zo smartfónmi, musela by toho na svojom zariadení zlepšiť veľmi veľa. Recenzenti smartfónu vyčítali zlú výdrž batérie, staré komponenty alebo neostrý displej. Na druhej strane dizajn zariadenia, vizuálne čistý systém, 3D displej či použité materiály, boli vychvaľované do nebies. Žiaľ, nestačilo to. Smartfónu RED Hydrogen Two sa už nedočkáme. Spoločnosť RED sa tak môže sústrediť na vývoj a výrobu toho, v čom je naozaj doma. Filmové kamery, ktorým sa konkurencia hľadá len veľmi ťažko.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio