MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei začína predávať svoj skladací Mate X za astronomickú sumu
zdroj: huawei.com

Huawei začína predávať svoj skladací Mate X za astronomickú sumu

Tak sme sa nakoniec predsa len dočkali! Po spoločnosti Samsung začína s predajom vlastného skladacieho smartfónu aj Huawei, aj keď zatiaľ len v Číne.

Huawei Mate X bol predstavený ešte vo februári tohto roka. Spoločnosť však jeho predaj viackrát odložila, aby získala viac času a mohla na ňom pracovať. Teraz, 8 mesiacov neskôr, oznámila, že oficiálne spúšťa jeho predaj v domovskej Číne. K prvým zákazníkom sa dostane až 15. novembra.

Prvý skladací smartfón od Huawei nebude lacná záležitosť. V Číne sa má predávať za 16 999 juanov, čo je v prepočte 2160 eur. Za túto cenu dostanete model s 8 GB pamäťou RAM a 512 GB vnútorným úložiskom. Len pre porovnanie, konkurenčný Galaxy Fold od Samsungu stojí v USA 1800 eur.

zdroj: huawei.com

Konštrukcia Mate X sa od Galaxy Fold trochu odlišuje. Otvára sa opačne a využíva len jeden ohybný displej, ktorý funguje aj v tabletovom aj v mobilnom režime. V rozloženom stave má jeho obrazovka 8 palcov, v zatvorenom ponúka 6,6-palcový displej na prednej strane a 6,38 palcov na zadnej. Huawei Mate X je vybavený čipom Kirin 980 s podporou 5G sietí. Má dvojčlánkovú batériu veľkosti 4500 mAh s podporu rýchleho 55 W nabíjania. 

Otázkou zostáva, kedy sa tohto smartfónu dočkáme v ostatných častiach sveta. Huawei povedal, že Mate X bol predstavený len pre Čínu kvôli nízkej podpore 5G sietí v ostatných častiach sveta. Plánuje ale aj svetové spustenie, len zatiaľ nevieme kedy. Pripomeňme, že Huawei v minulosti oznámil, že v Európe by sa mal tento mobil predávať za 2299 eur.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio