MOBIL.sk MOBIL.sk

Čítačku odtlačkov v Galaxy S10 môžete opäť používať! Samsung opravil vážny bezpečnostný problém
zdroj: Samsung

Čítačku odtlačkov v Galaxy S10 môžete opäť používať! Samsung opravil vážny bezpečnostný problém

Minulý týždeň obehol médiami príbeh ženy, ktorá prišla na to, že dokáže odomknúť svoj Galaxy S10 akýmkoľvek odtlačkom prsta. Ukázalo sa, že problém sa týka všetkých modelov nových vlajkových lodí Samsungu s touto technológiou a Samsung musel konať.

Problém spôsobovali silikónové ochranné fólie na displeji. V prípade, že ste takúto fóliu používali, ktokoľvek mohol svojim prstom odomknúť váš smartfón. Systém totiž pokladal vzory týchto fólií za odtlačky prstov a v jeho očiach bol kvôli nim každý jeden správny. Viac sa o probléme dočítate v našom článku:

Asi nemusíme spomínať to, že šlo o naozaj alarmujúci problém. V smartfóne nosíme množstvo osobných dát, ku ktorým sa teraz mohol ktokoľvek bez väčších problémov dostať. Navyše, snímačom odtlačkov sú často chránené aj bankové aplikácie, prípadne sa využívajú na nákup položiek s vašou kreditnou kartou. Samsung svojim užívateľom odporučil, aby ochranu odtlačkom dočasne vypli a prešli radšej na tradičnejší spôsob zamykania heslom. Niektoré svetové banky dokonca zakázali platenie smartfónmi Galaxy S10.

zdroj: samsung.com

Našťastie, Samsung si bol vedomý vážnosti situácie a okamžite začal konať. Ani nie dva týždne po odhalení problému tu máme bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá tento problém odstraňuje. Samsung sľubuje, že v budúcnosti vyvinie väčšie úsilie na neustále zdokonaľovanie biometrickej autentifikácie, ktorú jeho vlajkové lode ponúkajú.

Pokiaľ teda vlastníte smartfón od Samsungu, ktorý používa snímač odtlačkov zabudovaný v displeji, mali by ste byť v najbližších dňoch upozornení na bezpečnostnú aktualizáciu. Odporúčame si ju čo najskôr nainštalovať.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio