MOBIL.sk MOBIL.sk

Soločnosť Samsung má nový čip, ktorý bude poháňať jeho najvybavenejšie smartfónu v budúcom roku
zdroj: Samsung

Soločnosť Samsung má nový čip, ktorý bude poháňať jeho najvybavenejšie smartfónu v budúcom roku

Spoločnosť Samsung tento rok už predstavila všetky smartfóny, ktoré mala v príprave. Je teda logické, že sa pomaly začína sústreďovať na budúcoročné modely. Ich predzvesťou je nový čip, ktorý ich bude poháňať.

Nový čip Samsungu dostal názov Exynos 990 a okrem novej grafickej karty či podpory 120-hertzovej obnovovacej frekvencie displejov, ponúkne aj masívny nárast výkonu.

samsung exynos 990
Samsung Exynos 990 / Samsung

Nový čip bude vyrábaný 7 nm EUV technológiou (extrémna ultrafialová litografia pozn. redakcie), čo bude mať na svedomí o 20 % vyšší výkon a menšiu energetickú náročnosť než tohtoročné modely Exynos 9920 a Exynos 9980.

V rámci prichádzajúcej 5G éry tiež Samsung predstavil nový 5G modem 5123, ktorý je určený práve novému procesoru. Modem bude podporovať všetky dôležité siete aj starších generácií. Napríklad v 4G sieti by mal sťahovať teoretickou rýchlosťou až 3 Gbps.

samsung
Samsung

Čip bude vybavený aj jednotkou umelej inteligencie. Dáta vyžadujúce umelú inteligenciu tak budú spracovávané priemo v zariadení a nebudú sa musieť prenášať na sieť, čo určite zrýchli procesy ako odomykanie smartfónu či vylepšovanie fotografií.

Poteší podpora ultrarýchlych RAM pamätí LPDDR5 a tiež podpora senzorov fotoaparátov s rozlíšením až do 108 megapixelov. Masová produkcia čipu Samsung Exynos 990 začne ešte koncom tohto roka a po prvýkrát sa ho dočkáme zrejme v smartfónoch radu Galaxy S11.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio