Mobil.sk Mobil.sk

Sú iPhony 11 skutočne vodeodolné? V tomto teste ich dronom previezli na dno jazera
zdroj: CNET | youtube.com

Sú iPhony 11 skutočne vodeodolné? V tomto teste ich dronom previezli na dno jazera

Spoločnosť Apple tento rok zlepšila vodeodolnosť svojich iPhonov. iPhone 11 Pro aj iPhone 11 Pro Max síce nesú stále rovnaký certifikát ako predchádzajúce generácie – iP68, avšak zdvojnásobila sa maximálna hĺbka ponorenia. iPhone 11 Pro a 11 Pro Max by mal prežiť v hĺbke 4 metrov na 30 minút. Lacnejší iPhone 11 by mal vydržať stále len 2 metre.

Redaktorka portálu CNET, Lexy Savvides, sa rozhodla vyskúšať, či je to skutočne tak. Väčšina podobných testov vodeoodolnosti zvykne prebiehať tak, že smartfón vložia do nádoby s vodou a nechajú ho tam určitý čas. Laxy Savvides to však spravila trochu inak a chcela zistiť, či iPhony prežijú v skutočnej hĺbke 4 metrov.

Vydala sa do zátoky Monterey Bay v Kalifornií a iPhone 11 spolu s iPhonom 11 Pro položila na jeho dno pomocou špeciálneho podvodného drona. Celý test je samozrejme zdokumentovaný na videu a môžete si ho pozrieť tu:

zdroj: CNET | youtube.com

Test prebiehal v troch kolách. Dvojica iPhonov bola najskôr ponorená do hĺbky 4 metrov na polhodinu. Následne strávili rovnaký čas v hĺbke 8 metrov a neskôr dokonca 12 metrov pod hladinou, kde je tlak už naozaj silný. Navyše, smartfóny boli celý čas ponorené do slanej vody, ktorá má na elektroniku horší vplyv ako sladká.

iPhone 11 aj iPhone 11 Pro ale tento test zvládli. Po vysušení a následnom testovaní fungovali bez najmenšieho problému až na jednu malú drobnosť – ich reproduktor bol trochu tichší, čomu sa ale nemôžeme čudovať vzhľadom na to, v akej hĺbke boli. Oba nové iPhony teda môžeme bez preháňania nazvať vodeodolné a zvládnu toho dokonca viac, ako uvádza samotná spoločnosť Apple. Na záver len pripomeňme, že aj keď nesú certifikát IP68, poškodenie vodou sa v skutočnosti nevzťahuje na ich záruku. Podobný test vám preto neodporúčame robiť doma.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Fun rádio