MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung chce v budúcom roku predať 5 až 6 miliónov skladacích smartfónov!
zdroj: Samsung

Samsung chce v budúcom roku predať 5 až 6 miliónov skladacích smartfónov!

Vzhľadom na problémy, ktoré sa so skladacími smartfónmi pri uvedení na trh vyskytli, je to veľmi odvážny plán.

Začiatok roka sa niesol v duchu skladacích mobilov. Takmer každý deň sa na internete objavila infomrácia o týchto zariadeniach, ktoré chystali takmer všetci výrobcovia. Ich vývoj bol dlhý a fanúšikovia sa veľmi tešili, čo naznačovala aj čítanosť článkov s touto tématikou. Potom sa to stalo.

Ako prvá uviedla svoj skladací smartfón FlexPai relatívne neznáma čisnka spoločnosť Royole. A hoci si uchmatla prvenstvo, smartfón bol sám o sebe prakticky len o ňom. Postrádal totiž lepšiu výbavu či dizajn. Následne svoje ohnivko v "skladacej reťazi" odhalila na veľtrhu MWC v Barcelone aj firma Huawei. Model Huawei Mate X sa však doteraz nepredáva. Jeho predaj bude spustený na čínskom trhu v novembri.

V apríly 2019 sa predviedol aj Samsung, do ktorého vkladali všetci asi najviac nádejí. Smartfón vyzeral naozaj pekne, a napriek vysokej cene si naň mädlil ruky nejeden fanúšik technológií. Lenže hneď po pár dňoch, čo model Samsung Galaxy Fold dostali prví recenzenti, sa objavili problémy s displejom. Ten sa lámal a ľudia z neho sťahovali vrchnú ochrannú vrstvu, ktorá vyzerala ako fólia.

samsung galaxy fold
Samsung

Samsung Galaxy Fold sa už predáva. No aj po vyriešení problémov nejde o bezproblémové zariadenie. Displej sa občas pokazí, navyše do otváracieho mechanizmu smartfónu sa poľahky dostane piesok a nečistoty. Za cenu okolo 2000 Eur to nie je ospravedlniteľné. Napriek tomu Samsung predal celosvetovo zhruba 500 tisíc kusov modelu Galaxy Fold.

V budúcom roku chce juhokórejský výrobca dodať na trh 5 až 6 miliónov takýchto zariadení. Na to však spoločnosť bude musieť rozšíriť svoje výrobné kapacity, pretože momentálne dokáže vyrábať iba po 10 000 kusových šaržách. Spoločnosť by tiež mala popracovať na kvalite spracovania.

Tá je síce na pohľad skvelá, no konštrukčné chyby zákazníci donekonečna trpieť nebudú. Spoločnosť už oznámila, že sa chystá nahradiť plast pokrývajúci displej, tvrdeným sklom, ktoré zrejme uvidíme na nástupcovy menom Fold 2. Ten má mať trochu odlišnú (a snáď aj odolnejšiu) konštrukciu.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio