MOBIL.sk MOBIL.sk

Talianska dedinka bojuje proti appke Google Maps! Vodiči ju slepo nasledujú a končia v problémoch
zdroj: wikipedia.org, pexels.com

Talianska dedinka bojuje proti appke Google Maps! Vodiči ju slepo nasledujú a končia v problémoch

Google Maps je skvelá navigačná aplikácia, vďaka ktorej sa už vo svete nestratíme – či už cestujeme autom, hromadnou dopravou alebo pešo. Problém však môže nastať, ak nefunguje úplne správne a ľudia sa na ňu až príliš spoliehajú. Svoje o tom vie aj talianska dedinka v Sardínii.

Starostovi dedinky Baunei spôsobuje aplikácia Google Maps v poslednej dobe vážne problémy. Navigácia od Google tu totiž nefunguje tak dobre, ako v iných častiach sveta a turisti, ktorí cez dedinu prechádzajú sa často strácajú. Za posledné roky rastúcej popularity Google Maps sa situácia stala natoľko vážna, že starosta, Salvatore Corrias, musel prísť s niekoľkými riešeniami, ako zabrániť jej používaniu.

Corrias tvrdí, že len za posledné dva roky museli organizovať celkovo 144 záchranných misií, aby pomohli strateným či zaseknutým vodičom. Šlo špeciálne o vodičov, ktorí sa príliš spoliehali na svoju appku Google Maps. „Príliš veľa sedanov a malých áut sa zaseklo na nepriechodných cestách, niekedy dokonca šlo o terénne vozidlá,“ hovorí starosta. „To všetko kvôli tomu, že slepo nasledovali pokyny Google Maps, ktorá je na našich cestách často zavádzajúca.“

zdroj: @lanuovasardegna | twitter.com
zdroj: @ElinformanteUS | twitter.com

V dedine by najradšej používanie tejto navigácie úplne zakázali. Oficiálne ju ale nemôžu len tak zakázať, preto robia opatrenia, ktorými informujú vodičov o ich rizikách. Spustili napríklad kampaň na varovanie vodičov v ktorej ich prosia, aby nepoužívali pri navigovaní Google Maps. Okrem toho už upozornili aj samotnú spoločnosť Google a žiadajú ju, aby problémy vyriešila.

„Uvedomujeme si problémy v Sardínii, kde služba Google Mapy smeruje niektorých vodičov po cestách, ktoré môžu vzhľadom na terén ťažko dostupné,“ povedal hovorca Google. „Momentálne skúmame spôsoby, ako môžeme lepšie varovať vodičov o tomto type ciest.“

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio