Mobil.sk Mobil.sk

Spoločnosť HMD Global pracuje na ďalšej Nokii s 5 fotoaparátmi
zdroj: Technobezz.com

Spoločnosť HMD Global pracuje na ďalšej Nokii s 5 fotoaparátmi

Nokia sa pred časom vydala na cetu pre opätovné získanie si svojich starých zákazníkov. Kým sa vo veľkej miere sústreďuje najmä na zariadenia strednej triedy, ktoré sa predávajú ako teplé rožky, videli sme už aj pokusy o smartfóny najvyššej triedy. A pravdepodobne uvidíme ďalší.

Spoločnosť HMD Global vyrábajúca smartfóny značky Nokia ukázala začiatkmom tohto roka svoju vlajkovú loď Nokia 9 PureView. Tá priniesla veľmi dobré špecifikácie a hlavne fotoaparát s piatimi objektívmi, ktorý bol navrhnutý pre vytváranie čo najlepších fotografií.

Po tom, čo opadli silnejšie emócie z najvybavenejšieho smartfónu Nokia, ukázalo sa, že v reálnom svete až taký fantastický nie je. Nokia ho koniec koncov ani nemienila predávať v počte miliónov kusov. Išlo o akýsi test zručností staronovej značky pod krídlami novej firmy.

nokia
Technobezz.com

Značka Nokia má však aj po dekáde stále svoj lesk a HMD Global sa nechce vzdať po jednom modeli. Internetom sa začali šíriť informácie, že značka pracuje na úplne novom zariadenení, ktoré prinesie rovnaký počet objektívov a tiež zahnutý OLED displej s pomerom plochy displeja k prednej strane mobilu atakujúcou hranicu 100 %.

Zariadenie na vizualizáciách má naozaj obrovský displej so zahnutýmy krajmi a iba veľmi úzke rámčeky na vrchnej a spodnej strane. Na čele zariadenia je umiestnený reproduktor, selfie kamerka a senzory. Na spodnej strane vidíme USB-C konektor, reproduktor, 3,5 mm jack konektor a tiež slot na SIM kartu.

nokia
Technobezz.com

Zadná strana sa pýši kruhovým výrezom, ktorý Nokia kedysi použila už pri Nokii Lumia 1020. V ňom je rozmiestnených 5 objektívov a nápis Zeiss, ktorý je pre najlepšie Nokie vcelku bežný. Vedľa kruhového súboru objektívov je LED blesk a ToF senzor pre podrobnejšie informácie o priestorových informáciách scény.

Vizualizácie, ktoré sa so správou objavili však údajne nevychádzajú zo žiadneho konkrétneho nákresu alebo skíc. Malo by sa jednať o obyčajné fanúšikovské výtvory na základe niekoľkých uniknutých informácií. Jedná sa teda len o nejaký vizuálny koncept.

nokia
Technobezz.com

Spoločnosti HMD Global sa snáď tentoraz podarí zostaviť smartfón, po ktorom budú horlivo túžiť všetci niekdajší zákazníci. Výrobcu by to totiž určite nakoplo k ešte lepším zariadeniam. Nokia totiž vždy dokazovala, že skvelé nápady jej nechýbajú, momentálne je to len viac peňazí na výskum a vývoj.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Fun rádio