MOBIL.sk MOBIL.sk

Zapnutý tmavý režim na smartfóne vám môže predĺžiť životnosť batérie až o 30 % (VIDEO)
zdroj: PhoneBuff / YouTube

Zapnutý tmavý režim na smartfóne vám môže predĺžiť životnosť batérie až o 30 % (VIDEO)

Ak si myslíte, že tmavý režim je v súčasnosti veľmi preceňovanou a zbytočnou funkciou smartfónov, čítajte ďalej.

V súčasnosti ponúkajú tmavý režim obidva najrozšírenejšie mobilné operačné systémy. Google Android 10, ako aj Apple iOS 13 prišli v rámci poslednej aktualizácie s touto dlho očakávanou funkciou. Hoci sa zdá, že táto malá zmena farebnosti je veľmi preceňovanou funkciou, nie je tomu tak. Ukázalo to aj najnovšie video, ktoré zachytáva výdrž batérie iPhonu so zapnutým a vypnutým tmavým režimom. Výsledok vás možno prekvapí.

Fakt, že tmavý režim by mohol ušetriť nejaké to percento batérie, sa spomínal od samého začiatku, keď sa po sieti rozšírilo, že Google i Apple pracujú na tomto tmavom sfarbení svojich systémov. O funkcii sa toho však popísalo už toľko, že bežný človek možno už aj zabuol na výhodu, ktorú použítím tmavého režimu môže získať. Tá spoočíva v ušetrených percentách batérie. A nejde len o nejakých pár percent.

YouTubový kanál PhoneBuff sa rozhodol zverejniť video, kde sa pozrel na reálne výsledky tohto fenoménu. V prvom rade je nutné dodať, že na využitie tejto výhody potrebujete smartfón s OLED alebo AMOLED displejom. Na test bol použitý iPhone 11 Pro Max a robot, ktorý simuloval bežné používanie. Výsledok je nečakaný. Tmavý režim ušetril až 30 % batérie. Podobné výsledky možno očakávať aj s inými OLED a AMOLED smartfónmi ako sú Samsungy radu galaxy S10 či Galaxy Note10, mobily radu Huawei P30/Mate20 ale tiež telefóny od spoločnosti Google či OnePlus a mnoho iných. Prekvapení?

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio