Mobil.sk Mobil.sk

Facebook testuje nový vzhľad stránky pre počítače s tmavým režimom!
zdroj: @MantasRukuiza | twitter.com

Facebook testuje nový vzhľad stránky pre počítače s tmavým režimom!

Tmavý režim je aktuálne veľká téma. Ponúkajú ho najnovšie systémy iOS aj Android a stále viac vývojárov ho pridáva do svojich aplikácií. Výnimkou nie je ani Facebook, ktorý svoje appky obohatil o tmavé farby už pred nejakým časom.

Čoskoro by sme sa tohto špeciálneho režimu mohli dočkať aj na počítačoch. Modrá sociálna sieť ešte v máji oznámila, že pripravuje veľké dizajnové zmeny na svojej webovej stránke a niektoré nám aj ukázala. Jednou z najväčších noviniek, ktoré budú súčasťou nového dizajnu, by mal byť práve režim, ktorý prevedie celý web do čiernych farieb.

Facebook teraz začína s jeho beta testom na reálnych užívateľoch. Spoločnosť pozvala viacero ľudí, aby sa stali súčasťou uzavretého testu a používali nové rozhranie. Podľa prvých screenshotov vyzerá nový dizajn veľmi podobne ako ten, ktorý sme videli na konferencii F8 v máji. Takto vyzerá nový Facebook:

zdroj: @MantasRukuiza | twitter.com
zdroj: @teepusahab | twitter.com

Ako môžeme vidieť, nejde len o samotný tmavý režim. Facebook zmenil aj celkové usporiadanie prvkov, ktoré sú teraz jednoduchšie a minimalistickejšie. Tak trochu nám pripomínajú sociálnu sieť Twitter. Pokiaľ by vám ale náhodou nový dizajn nevyhovoval, Facebook ho umožňuje v nastaveniach prepnúť na klasické zobrazenie.

Zatiaľ nevieme, aké ďalšie plány Facebook s týmto novým vzhľadom má. Nemáme žiadne oficiálne informácie o tom, kedy by sme sa ho mohli dočkať celoplošne a vzhľadom na to, že ide len o beta test, nemôžeme si ani byť istí, že bude vo finálne vyzerať takto. Isté ale je, že najväčšia sociálna sieť chce priniesť tmavé farby aj do desktopovej aplikácie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Fun rádio