MOBIL.sk MOBIL.sk

GIPHY spúšťa službu, v ktorej si môžete vytvoriť vlastnú šialenú hru z GIF obrázkov
zdroj: arcade.giphy.com

GIPHY spúšťa službu, v ktorej si môžete vytvoriť vlastnú šialenú hru z GIF obrázkov

Najväčšia online databáza pohyblivých obrázkov Giphy je asi tá posledná, od koho by sme očakávali predstavenie vlastnej hernej platformy. A predsa sa stalo! Giphy Arcade je nová služba na hranie, vytváranie a upravovanie online hier.

Neočakávajte ale, že Giphy Arcade ponúkne zložité a prepracované herné tituly. Väčšina hier, ktoré si tu môžete zahrať a vyrobiť je založených na naozaj jednoduchom princípe. Rozhodne vás pri sebe neudržia dlhšie ako pár minút, no na chvíľu zábavy postačia. Kľúčovým prvkom každej jednej je to, že je vytvorená z GIF obrázkov.

zdroj: arcade.giphy.com

„Pri skúmaní toho, ako by mohli vyzerať hry pre GIPHY, sme vedeli, že zážitok musí byť rýchly, šíriteľný a dostupný pre každého – vrátane ľudí, ktorí v minulosti nehrávali hry,“ opisuje novú službu Nick Santaniello, produktový inžinier spoločnosti. „S GIPHY Arcade sme vytvorili zážitok, ktorý poskytuje hráčovi nie len okamžitú zábavu, ale aj nový spôsobom ako pridať osobné vyjadrenie a zábavu do konverzácii.“

Vlastnú hru si môžete vytvoriť priamo na stránke novej služby. Vyberiete si z niekoľkých základných šablón, ktoré využívajú princípy známych hier ako napríklad Flappy Bird či klasické „runner“ hry. Následne zvolíte, aké GIFy majú reprezentovať jednotlivé herné prvky. Vzhľadom na veľkosť databázy tu nájdete naozaj všetko – od Kena z hry Street Fighter až po nahnevanú hlavu Donalda Trumpa. Potom si už len vyberiete pozadie, správnu hudbu a hra je na svete!

zdroj: arcade.giphy.com

Svoj malý výtvor môžete zdieľať so svojimi priateľmi či inými hráčmi na Giphy Arcade. Následne ich môžete spájať do celých playlistov, prípadne upravovať už existujúce hry. Chcete si vyskúšať vytvoriť vlastnú hru aj vy? Stačí ak navštívte stránku Giphy Arcade a začnete vyrábať – je to rýchle, bezplatné a nemusíte sa nikde registrovať.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio