MOBIL.sk MOBIL.sk

Ako vyhodiť 3000 eur do vzduchu? YouTuber zhodil Galaxy Fold a iPhone 11 Pro Max z vysokého schodiska
zdroj: TechRax | youtube.com

Ako vyhodiť 3000 eur do vzduchu? YouTuber zhodil Galaxy Fold a iPhone 11 Pro Max z vysokého schodiska

Samsung od septembra predáva svoj skladací smartfón Galaxy Fold. Odvtedy sme sa dočkali niekoľkých serióznych crash testov, ktoré ukázali, že v skutočnosti nie je príliš odolný. Nový crash test od YouTubera TechRax ich ale s prehľadom prekonáva a môžeme ho označiť za zatiaľ najextrémnejší.

TechRax sa rozhodol, že odolnosť nového Galaxy Fold, ktorý sa predáva za 2000 dolárov, otestuje na vysokom špirálovom schodisku. Jednoducho ho spustí nadol z najvyššieho poschodia a bude sledovať, čo sa bude diať. No a aby to nebolo príliš nudné, okrem skladacieho smartfónu pustí z veľkej výšky aj nový iPhone 11 Pro Max a legendárnu Nokiu 3310.

zdroj: TechRax | youtube.com

Ako prvý šiel na rad iPhone 11 Pro Max. Po bolestivom páde zo schodov síce skončil poriadne dotlčený a s rozbitým displejom, avšak fungoval na dotyk a dal sa používať. Nasledoval Galaxy Fold, ktorý zhodil v roztvorenom stave – teda v polohe, v ktorej je najzraniteľnejší. Podľa toho aj dopadol – polovica ohybného displeja bola úplne nefunkčná, zato malá obrazovka, ktorá sa používa v zatvorenom stave zostala len s niekoľkými prasklinami.

Keďže oba mobily prežili, v druhom teste ich zhodil znova, tentokrát oba naraz. iPhone 11 Pro Max zostal úplne nepoužiteľný – jeho obrazovka síce fungovala, ale svietila len nazeleno. Galaxy Fold bol ešte v horšom stave a nejavil žiadne známky života. 

A na záver prišiel rad na legendárnu Nokiu 3310, o ktorej na internete kolujú vtipy, že je prakticky nezničiteľná. Ako sme však už nedávno zistili, nie je to úplne pravda a v odolnosti ju prekonal napríklad keramický Galaxy S10+. Po páde zo špirálového schodiska sa rozletela na niekoľko kusov a podobne ako Galaxy Fold, zostala nepoužiteľná. Na druhej strane, jeden z komentátorov pod videom má na to celé jasné vysvetlenie: „Nokia 3310 sa nerozbila, demontovala sa, aby ochránila schodisko.“

zdroj: GIPHY

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio