MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung nám budúci rok prinesie prelomový smartfón s neviditeľnou prednou kamerou!
zdroj: samsung.com

Samsung nám budúci rok prinesie prelomový smartfón s neviditeľnou prednou kamerou!

Najväčší výrobca smartfónov údajne pripravuje prelomový mobil, ktorý by mohol dať finálne zbohom výrezom v obrazovke aj vysúvacím kamerám. A tento smartfón dokonca nemusí byť vôbec drahý.

Technologické spoločnosti sa už roky snažia prísť na riešenie, ako dosiahnuť bezrámikový dizajn a zároveň neprísť o prednú kameru v smartfóne. Výrobcovia umiestňovali kameru do výrezov, dier, používali vysúvacie kamery či dokonca priniesli mobily s dvoma obrazovkami. Ako najlepšie riešenie ale stále vychádza umiestniť kameru priamo pod displej tak, aby ju vôbec nebolo vidieť.

A nech už znie táto myšlienka akokoľvek futuristicky, spoločnosti na nej usilovne pracujú. Oppo nám napríklad ukázal na videu prototyp smartfónu s fotoaparátom pod displejom a Samsung ohlásil svoje plány s touto technológiou ešte minulý rok. No a podľa najnovších informácií by sme sa prvých smartfónov s „neviditeľnou“ prednou kamerou pod displejom mali dočkať už budúci rok – minimálne z dielne Samsungu.

zdroj: @UniverceUce | twitter.com

Túto informáciu nám priniesol jeden z najlepších zdrojov únikov Ice Universe. Už v minulosti nám priniesol množstvo presných predpovedí napríklad aj ohľadom smartfónov Galaxy S10, takže jeho informáciám môžeme dôverovať. Na svojom Twitteri napísal, že Samsung nám už budúci rok predstaví smartfón s kamerou pod displejom - nebudú to však vlajkové lode Galaxy S11 ani Galaxy Fold 2.

Neviditeľnú prednú kameru by sme tak mohli vidieť v smartfóne Note 11, ktorý nám Samsung predstaví na jeseň. Druhá možnosť je, že ju Samsung použije v niektorom zo svojich smartfónov strednej triedy A. Tá sa v poslednej dobe stala „výkladnou skriňou“ jeho technológií a zároveň akýmsi „testovacím laboratóriom“. 

Samsung Galaxy A80 s vysúvacou otočnou kamerou | zdroj: Samsung

V smartfónoch Galaxy A často vídame technológie, ktoré sa nedostanú ani do vlajkových lodí. Spomeňme napríklad Galaxy A9, ktorý ako prvý na svete priniesol štvoritú kameru či Galaxy A80 s otáčacím fotoaparátom. Práve niektorý z budúcoročných smartfónov Galaxy A by teda mohol byť skvelý na otestovanie technológie neviditeľnej selfie kamery.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio