MOBIL.sk MOBIL.sk

Pomodlite sa moderným spôsobom. Vatikán predstavil prvý smart ruženec!
zdroj: Vatikan News

Pomodlite sa moderným spôsobom. Vatikán predstavil prvý smart ruženec!

Smart funkcie dorazili už aj medzi veriacich. Na internete sa dá kúpiť prvý smart ruženec.

Vatikán ohlásil veľké prekvapenie pre všetkých veriacich, ktorý milujú technológie. Vyvinul smart ruženec, ktorý nosíte na ruke ako náramok a je spárovaný s mobilnou aplikáciou Click To Pray, o ktorej sme už v minulosti písali. Ruženec sa skladá z 10 čiernych obsidiálnov a smart kríža zbiera dáta a posiela ich do spomínanej aplikácie.

smart ruzenec
Smart ruženec Click To Pray eRosary / Vatikan News

Veriaci sa môžu modliť hneď niekoľko druhov ruženca. Na výber je štandardný ruženec, radostný ruženec, ale aj rôzne druhy ruženca s inými tajomstvami (bolestný, slávnostný a podobne). Druhy ruženca budú aktualizované kažý rok. Na to, aby ste modlitbu spustili, sa postačí prežehnať. Aplikácia vám hneď na to začne počítať modlitby a zároveň ich zaznamenáva, aby ste mohli sledovať svoj progres.

Pridružená aplikácia tiež obsahuje audio príručky, sväté obrázky a presonalizovaný obsah pre každého veriaceho. Vatikán dodáva, že ide o spojenie toho najlepšieho z náboženských tradícií a posledných výdobytkov modernej techniky. Smart ruženec má pomôcť mladým ľuďom zaujímajúcim sa o technológie modliť sa ruženec za mier a rozjímať o evanjeliu.

smart ruzenec
Smart ruženec Click To Pray eRosary / Vatikan News

Vatikánsky smart doplnok je vybavený šesťosím gyroskopom, procesorom a certifikáciou odolnosti IP67 voči vode a prachu. Spolu s eRosary sa bude dodávať aj bezdrôtová nabíjacia stanica, ktorá hi-tech ruženec nabije za 2,5 hodiny. Ruženec vydrží na jedno nabitie 4 dni. Aplikácia Click To Pray je dostupná pre operačné systémy Google Android (stiahnuť tu) a Apple iOS (stiahnuť tu) v anglickom, španielskom a talianskom jazyku.

Aplikácia Click To Pray je súčasťou Pápežovej svetovej modlitebnej siete, ktorá spája veriacich zo všetkých kútov planéty, aby sa modlili každý deň. Smart ruženec Click To Pray eRosary stojí 99 Eur a môžete sa dá na tomto odkaze. O správe informoval web Vatikan News.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio