Mobil.sk Mobil.sk

League of Legends príde konečne do našich smartfónov! Vieme kedy a poznáme bližšie detaily
zdroj: wildrift.leagueoflegends.com

League of Legends príde konečne do našich smartfónov! Vieme kedy a poznáme bližšie detaily

Možno sa to nezdá, ale hra League of Legends oslavuje tento mesiac okrúhle desiate narodeniny. Aj napriek svojmu veku však ide stále o jednu z najobľúbenejších hier na svete, ktorú podľa odhadov hrá viac ako 100 miliónov hráčov. Zároveň patrí do TOP 5 e-sport hier, ktorých hráči zarábajú na turnajoch najviac peňazí.

Aj napriek svojmu veľkému úspechu a masívnej hráčskej základni sme sa však do dnešného dňa nedočkali jej mobilnej verzie. V minulosti sa síce hovorilo o tom, že vývojárske štúdio Riot Games plánuje priniesť port LoLka na smartfóny, no samotní autori mlčali. Až do teraz. Riot nám totiž oficiálne oznámil, že League of Legends príde aj do našich smartfónov.

zdroj: League of Legends: Wild Rift | youtube.com

Hra bude niesť názov League of Legends: Wild Rift a bude dostupná pre Android a iOS smartfóny niekedy od roku 2020. Dokonca sa už stihla objaviť na Google Play, kde sa môžete predbežne zaregistrovať a vývojári vám oznámia, keď hru vydajú.

Podobne ako originálne LoLko, aj jeho mobilná verzia ponúkne rýchlu a akčnú PvP zábavu so strategickými prvkami, kedy sa proti sebe postaví 5 hráčov. Samotnú ovládateľnosť ale autori prekopali od základov tak, aby bola Wild Rift dobre hrateľná na mobilných zariadeniach s menšími displejmi.

zdroj: Riot Games

Skalní fanúšikovia hry sa môžu tešiť na viac ako 40 ikonických šampiónov, ktoré mobilná verzia ponúkne. Neskôr by ale mali pribúdať aj ďalší. Skvelá správa je aj to, že hra bude k dispozícií úplne zadarmo. Nebudete si musieť platiť za hranie a autori sľubujú, že nebude postavená na pay-to-win modeli. Všetkých šampiónov budete môcť získať len samotným hraním, bez nutnosti platenia. Na druhej strane si ale za reálne peniaze budete môcť kúpiť rôzny skiny – ako to poznáme z počítačovej hry.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Fun rádio