MOBIL.sk MOBIL.sk

Eta Clock sú hodiny ako tie z Harryho Pottera. Ukazujú polohu ľudí
zdroj:

Eta Clock sú hodiny ako tie z Harryho Pottera. Ukazujú polohu ľudí

Kickstarter je miestom plným pokusov, senzácií a skvelých nápadov. Ťažko povedať kam zaradiť hodiny Eta Clock, ktoré sa nedávno na tomto webe objavili.

Za hodinami Eta Clock stojí tím DC Creatives, ktorý vyvinul hodiny akoby vystrihnuté z filmov a čarodejníkovi menom Harry Potter. V nich vlastnila rodina Weasley-ovcov podobné, tie ukazovali miesto, kde sa rôzni ľudia nachádzajú v čase, keď ste sa na ne dívali.

kickstarter.com

V Eta Clock však nie sú žiadne kúzla. Ide o hodiny, ktoré sú cez Wi-Fi zosynchronizované so serverom. Ak chcete vedieť, kde sa jednotliví členovia vašej rodiny nachádzajú, stačí, ak si nainštaluju aplikáciou do svojho smartfónu a vyberú si tam z predvolených miest ako škola, práca, mesto, lekár alebo posilka. Aplikácia sleduje vašu polohu podľa tých predvolených a údaje posiela cez server do hodín, ktoré visia doma na stene.

A takto vyzerá oficiálne video od tvorcov, kde ich možnosti predstavujú ľuďom

zdroj: youtube.com

Hodiny sú z dreva a farebné ručičky z hliníka. Ručičky môžete manuálne pridávať alebo odoberať podľa počtu sledovaných ľudí. Je stanovená na 500 amerických dolárov, ale na Kickstarteri ich môžete mať so 150 dolárovou zľavou za cenu 350 USD.

A napadla ma ešte jedna súvislosť medzi týmito smart hodinami a hodinami z Harryho Pottera. Napriek tomu, že ich voláme hodiny, čas vám ukázať nedokážu.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio