MOBIL.sk MOBIL.sk

Galaxy S10 má vážny problém! Samsung radí, aby ste prestali používať snímač odtlačkov
zdroj: Samsung

Galaxy S10 má vážny problém! Samsung radí, aby ste prestali používať snímač odtlačkov

Juhokórejská spoločnosť priznáva, že tohtoročná vlajková loď Galaxy S10 má bezpečnostný problém, kvôli ktorému ju môže odomknúť ktokoľvek svojim odtlačkom.

Začiatkom tohto týždňa priniesol portál The Sun príbeh ženy, ktorá objavila vážnu bezpečnostnú chybu v svojom smartfóne Galaxy S10. Kúpila si lacnú ochrannú fóliu z Číny a nasadila ju na obrazovku. K snímaču odtlačkov v displeji potom priložila svoj ľavý prst, ktorý smartfón okamžite rozoznal a smartfón odomkol. Až vtedy si uvedomila, že odtlačok ľavého palca do smartfónu nikdy nedávala a teoreticky by ho nemal rozoznať.

Požiadala svojho manžela, aby vyskúšal odomknúť Galaxy S10 svojim prstom. Na jej prekvapenie rozoznal smartfón aj jeho odtlačok. Znamenalo to, že do jej smartfónu sa môže bez problémov dostať ktokoľvek pomocou chyby v systéme snímača odtlačkov. Kontaktovala preto spoločnosť Samsung a informovala ju o probléme.

zdroj: Samsung

Samsung teraz priznal, že jeho nové vlajkové lode Galaxy S10 majú skutočne problém s ultrazvukovým snímačom 3D odtlačkov. Systém totiž môže pokladať vzory niektorých ochranných fólii za odtlačky prstov. Kvôli tomu vyzerá v „očiach“ snímača každý jeden prst ako ten správny.

Vývojári v Samsungu už pracujú na vyriešení tohto problému. V najbližšej dobe by nám mali priniesť softvérovú aktualizáciu, ktorá to celé opraví. Samsung zatiaľ odporúča svojim zákazníkom, aby dočasne vypli zabezpečenie pomocou rozpoznávania odtlačkov. A to nie len pri odomykaní smartfónu, ale aj v službách, ktoré môžu odtlačok využívať ako napríklad appky na internet banking.

zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio