MOBIL.sk MOBIL.sk

Operačný systém Apple iOS 13 je už nainštalovaný na 50 % všetkých iOS zariadení
zdroj: Mobile Fun / YouTube

Operačný systém Apple iOS 13 je už nainštalovaný na 50 % všetkých iOS zariadení

Napriek mnohým chybám je úroveň osvojovania si najnovšej verzie operačného systému iOS rovnako vysoká ako v minulom roku.

Spoločnosť Apple patrí dlhodobo k spoločnostiam, ktorým sa darí presviedčať zákazníkov , aby prešli na najnovší operačný systém. potvrdzujú to aj posledné čísla týkajúce sa systému iOS 13. Len 26 dní po uvoľnení aktualizácie je jeho miera inštálácie až 50 %. Pokiaľ by sme zobrali do úvahy len iPhony predané za posledné 4 roky, tento pomer sa zvyšuje na 55 %.

iphones_price.jpg
Apple

Operačný systém iOS 12 je momentálne nainštalovaný na 41 % zariadení a len 9 % z nich používa operačný systém niektorej z predošlých verzií. Pre systém iPadOS sú čísla o niečo menej pozitívne. Ten si nainštalovalo iba 38 % používateľov. Napriek tomu, že čísla sú o niečo horšie, ako tomu bolo v rovnakom období minulý rok, Apple je stále ďaleko pred systémom Android od spoločnosti Google. Tá prestala podávať štatistiky ohľadom osvojenia si systému Android 10.

Google podal poslednú správu z tejto oblasti v máji, keď Android 9 Pie bol nainštalovaný po pol roku na 10,4 % zariadení. Staršie verzie Androidu si delili 15 až 30percentný podiel. Tento efekt je spôsobený dlhodobou fragmentáciou zariadení s Andoridom, ktoré predávajú desiatky značiek v stovkách rôznych konfigurácií. Androidov sa celosvetovo predáva viac než 85 %, a tak je odladenie systému oveľa pracnejšou záležitosťou.

android vs apple.jpg
MOBIL.sk

Google sa síce v posledných rokoch snaží prostredníctvom programu Android One prinútiť výrobcov, aby do zariadení inštalovali "čistý" systém Android bez grafických nadstavieb, ale jednotliví výrobcovia sa chcú niečím odlišovať od konkurencie, takže tí najväčší stále vytvárajú alternatívne prostredia systému. V neposlednom rade tejto štatistike napomáha aj fakt, že mobily s Androidom sú výrobcami podporované 2 až 3 roky, kým zariadenia od Apple aj 5 rokov.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio