MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung vymyslel nový spôsob, ako sa zbaviť horného výrezu. Ten však nevyzerá veľmi dobre
zdroj: samsung.com

Samsung vymyslel nový spôsob, ako sa zbaviť horného výrezu. Ten však nevyzerá veľmi dobre

Spoločnosti Samsung sa myšlienka výrezov v hornej časti obrazovky nikdy nejak extra nepáčila. Už po predstavení iPhonu X si z neho pre jeho výrez často strieľali a trvalo im dlhšie ako ostatným spoločnostiam, kým začali tento dizajnový trend využívať. V svojich vlajkových lodiach ho ale do dnes nepoužili a radšej sa rozhodli umiestniť prednú kameru do diery v obrazovke ako to má Galaxy S10 či Note 10.

Zdá sa teda, že dizajnéri v Samsungu sa snažia horným výrezom vyhýbať ako to len ide. Ich najnovšie riešenie tohto problému by sme však rozhodne nenazvali ako najšťastnejšie. Spoločnosť si totiž dala patentovať dizajn smartfónu, ktorý využíva niečo, čo nazvali „opačný výrez.“ A áno, znamená to presne to, čo si myslíte.

Obrazovka smartfónu, ktorý popisuje čerstvo zverejnený patent, má obdĺžnikový tvar bez rušivých elementov ako výrez či diera pre prednú kameru. Selfie fotoaparát a ďalšie potrebné senzory sú totiž umiestnené vo výreze nad touto obrazovkou. Portál Letsgodigital, ktorý tento patent objavil, nám priniesol aj niekoľko obrázkov toho, ako by „opačný výrez“ mal vyzerať. 

zdroj: letsgodigital.org

Samsung v skutočnosti nie je jediný, kto prišiel s podobnou myšlienkou. Patent s výrezom nad obrazovkou si nechala zapísať už aj spoločnosť Xiaomi. Našťastie sme sa však do dnešného dňa nedočkali smartfónu, ktorý by ponúkal podobný výrez. Nie len, že nevyzerá práve najatraktívnejšie, jeho nepravidelný tvar by zrejme bol dosť nepraktický. 

Veríme teda, že toto je jeden z patentov, ktorý spoločnosť Samsung nikdy v skutočnosti nevyužije a radšej sa bude zameriavať na lepšie spôsoby, ako sa zbaviť horného výrezu – napríklad pomocou kamery zabudovanej pod displejom, ako nám nedávno ukázala spoločnosť Oppo.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio